Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 50
  1. #11
    Когато времето е ветровито, дори и на завет да са пак са по агресивни. Вятъра е един от най-големите "неприятели" на пчелите, но винаги може да направиш някаква изкуствена преграда, която да пази кошерите. От друга страна, щом е ветровито, значи рядко падат мъгли, а това е добре за пчелите. Най-важно е да има добра паша в района, защото, ако я няма, каквито и условия да създадеш на кошерите, ефекта ще е малък.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    28.04.2011
    Мнения
    6
    Благодаря много за съветите!Все още съм далеч от лично експиремнтиране!Като имам време ще чета тук, после практика и опит при дядото и като се захвана лично ще има лични описания на тежки моменти..

    Да, стена ще направя.Как мислите, в района на Франгенското плато, над Варна, в източната му част добър ли е района?Аз съм до самите ниви, като миналите години сяха слънчоглед, а и най-често това сеят!От прочетеното оставам с впечатлението че Добруджа е с най-идеални условия..?
    Който не работи , няма да яде:)

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    07.06.2011
    Мнения
    25

    КАК ДА СЪЗДАМ БЛАГОПРИЯТНО МЯСТО ЗА НОВИЯ ПЧЕЛИН?

    Здравейте колеги!
    От тази година започнах да се занимавам с пчеларство и се сблъсках с един от първите си проблеми как да създам създам благоприятно място за пчелина ми?
    Едното място с което разполагам е около 200 кв.м. мисля цялото място да го оградя с мрежа 2 м. височина и да пусна жив плет по нея ,но не знам на какво разстояние от мрежата да бъде първия ред с кошери.
    Другото място което имам е около 800 кв.м. него мисля да го направя по същия с такава ограда ,но и искам да засея дървета в няколко реда за да направя пъстра сянка ,но не знам какви дървета да засея, мислех си за овошки ,но ме разколебаха заради препаратите с които се пръскат ,така че ви моля да ми кажете кои дървета ще са благоприятни за пъстра сянка на пчелина ми (пчелина ми се намира около Добрич).
    Благодаря предварително на всички колеги ,които се отзоват на запитването ми и наистина искат да помогнат на НОВОБРАНЦИ като мен wink;

  4. #14
    никъде не е казано че трябва да пръскаш дръвчетата. за 10-15 дървета няма смисъл от пръскане. насади малини, хмел, капини и други плодоносни храсти около оградата. насади 5-6 ябълки, 3-4 вишни и праскови и 1-2 лески. ако имаш наблизо хубава поляна с разни билки няма смисъл да сееш семена. ако няма засади маргаритки, великденче, детелина, синап, кантрион и др. аз мисля тази година да садя хмел за ограда.и търся 1-2 вида дръвчета.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз ги пръскам привечер като няма летеж и нямамам проблеми.Не се притеснявай за пръскането.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    07.06.2011
    Мнения
    25
    Благодаря за отговорите,ще направя така както казвате,само искам да знам първия ред с кошери(дадан-блат)на какво разстояние да бъде от мрежата(2м.височина)

  7. #17
    мрежата не им пречи. остави ги на 3-4 метра

  8. #18

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    07.06.2011
    Мнения
    25
    Много ми помогна с това ,което ми прати БЛАГОДАРЯ ТИ!
    Мисля да ги подредя в група.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    26.06.2011
    Мнения
    3
    Дали е подходящо 2-3 кошера да стоят на тераса на къщата? Опасявам се не само от кражби, но и от животни. Вилата ми е в планината.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •