Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    10.03.2014
    Мнения
    12

    Болест ли е?

    здравейте колеги,незнам къде и как точно да задам въпроса , защото незнам болест некаква ли е това или аз нещо съм сгафил.
    Та имам един кошер които се държи така все едно няма майка , пчелите са пръснати и бучи. но майка има също и пило и яйца,малко е но има,значи мама работи.третирал съм 3 пъти с оксалова през 7 дни с накапване(още като имаше доста пило)разтвора е 900 мл вода,35г оксалова и 70г захар.
    пуснал съм и 3 пъти през 7 дни нозевит+ .така съм третирал и останалите но само с един имам този проблем.та от какво може да е?????
    благодаря предварително.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Нещо не се разбира какво те притеснява...нормално е да бучи, кошер е все пак. Времето вече е студено като цяло, нормално е пчеличките да са по-сърдити от обикновено. Това че е само при този кошер нищо не значи. Щом си третирал за акар и нозема, увери се, че има достатъчно запас от храна за зимата и си свиркай...Успех.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Слабо е семейството и не е устояло на атаките от твоя страна. Оксаловата киселина разрушава хитиновата обвивка на пчелите. Кой ти препоръча да ги накапваш три пъти ?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Погледни на дъното за чужди елементи.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Слабо е семейството и не е устояло на атаките от твоя страна. Оксаловата киселина разрушава хитиновата обвивка на пчелите. Кой ти препоръча да ги накапваш три пъти ?
    Разтвора му е нискозахарен така че не е накапване а изпаряване.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Погледни на дъното за чужди елементи.
    При мен в едно запасно семейство беше влезнал един плужек, дразнеше ги а не са могли да го изгонят.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Разтвора му е нискозахарен така че не е накапване а изпаряване.
    Каква беше температурата на изпарение на О.К.? Не е изпарение.Това си е чисто къпане с киселина и то доста.Но докато достигне на всяко отваряне да ги къпе, колегата има още да почете из форума напътствията на "светилата".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    10.03.2014
    Мнения
    12
    разбира се имам да чета още доста,но кой тук може да се похвали че няма какво още да научи????
    температурата си беше височка.мисля че с процента на разтвора съм се поо.........сбъркал.
    но пък с другите всичко е наред.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Каква беше температурата на изпарение на О.К.? Не е изпарение.Това си е чисто къпане с киселина и то доста.Но докато достигне на всяко отваряне да ги къпе, колегата има още да почете из форума напътствията на "светилата".
    Достатъчно топло беше, след като напръскаш върху рамките за минути пчелите издухат всичко.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    10.03.2014
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Слабо е семейството и не е устояло на атаките от твоя страна. Оксаловата киселина разрушава хитиновата обвивка на пчелите. Кой ти препоръча да ги накапваш три пъти ?
    Август месец направих отводки без пило, само муха и плодна майка, тях съм ги третирал само веднъж.
    Но доколкото знам оксаловата не действа на пилото , та затова 3 пъти да може да обхване целият период.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •