Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    balchik

    Търтовъчно семейство в средата на септември

    Здравейте колеги!Пчелар съм от една година.За първи път ми се случва търтовка в средата на септември.През лятото имах такъв случай.Сега по същия начин ли се постъпва или по друг?

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bastet Виж публикацията
    Здравейте колеги!Пчелар съм от една година.За първи път ми се случва търтовка в средата на септември.През лятото имах такъв случай.Сега по същия начин ли се постъпва или по друг?
    Изхвърляш ги и слагаш кошера на сухо за пролетта, когато нещо се появи - отводка, рояк.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    balchik
    Благодаря за отговора!Днес изтърсих пчелите от търтовъчото семейство в другия край на двора.Не след дълго тези пчели започнаха да кръжат пред съседния кошер.Сбиха се и долу пред прелката се напълни с мъртви пчели.След известно време останалите се струпаха под предния ъгъл на плодника.Не знам къде сгреших.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bastet Виж публикацията
    Благодаря за отговора!Днес изтърсих пчелите от търтовъчото семейство в другия край на двора.Не след дълго тези пчели започнаха да кръжат пред съседния кошер.Сбиха се и долу пред прелката се напълни с мъртви пчели.След известно време останалите се струпаха под предния ъгъл на плодника.Не знам къде сгреших.
    Аз написах "Изхвърляш ги". Търтовъчните семейства освен да правят поразии друго не могат. Сега може да имаш още едно семейство без майка. Ако ти се отдаде възможност го провери това за което споменаваш.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    balchik
    Още при следващия топъл ден ще проверя.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •