Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 50
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ами с това трябваше да почнеш, а не с оная помпичка, която е за някакви миниатюрни фонтанчете/шадраванчета.
    За целта ти е нужна сериозна помпа, затова пак ти казвам - това е човека(https://www.facebook.com/valeri.yordanov.509?fref=ts), който е работил с нещо подобно...
    В Paradise Honey наистина разкарват сиропа с 30-тонна цистерна и го наливат с маркуч с пистолет накрая, но при тях пчелините са СПЕЦИАЛНО НАПРАВЕНИ така, щото това да е възможно. Във всеки един пчелин има само по 30 кошера. Тези кошери са разположени в полукръг около мястото, където спира камиона. Разстоянието от камиона до най-далечния кошер не надхвърля 10 метра. Маркуча се разпъва само на няколко метра и се започва от единия край на дъгата и се стига до другия само с леко странично придръпване.

    Тази конфигурация на кошерите е измислена още преди да се построи пчелина. Идеята е да пчеларите да изминават пеша минимални разстояния (не повече от 10 метра) при всяка една пчеларска операция. При такъв малък брой кошери в един пчелин обикновенно в него се работи 15-20 минути (максимум половин час) и после докато камиона ги кара до другия пчелин на 2-3 километра отстояние, пчеларите всъщност си почиват. На другия пчелин правят кратка офанзива и после пак пътуват (почиват). И така за 1 ден се обработват между 5 и 15 пчелина в зависимост от това каква е пчеларската операция, която в момента извършват. Не се преуморяват, имат чести почивки или разхлаждания (ако вън е горещо), могат да запалят цигара докато пътуват и т.н. На мене това ми изглежда като идеална организация на труда и съм склонен постепенно да пригодя и моите пчелини да станат нещо подобно.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Аз също мисля по въпроса за помпа за сироп.Спрял съм се на тази http://olx.bg/ad/12-volta-mini-pompa...a-ID5b09O.html
    Само се притеснявам сиропа да не я блокира.

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    С тая спринцовчица 200-300л. сироп, голямо цъкане ще падне.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2014
    Мнения
    39
    на някой да му кристализирал инвентиране на сироп на тошев bbf класик имах останала една туба не се погледнах цялата кристализирал не знам как е в кошерите

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    С тая спринцовчица 200-300л. сироп, голямо цъкане ще падне.
    Модела показва само принципа, и мисля че е добра идея. Ако можеш да го направиш в по голям мащаб може да върши работа.
    Тогава може би ще трябва и задвижваща сила. Не го отхвърляй с лека ръка, а помисли!

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Модела показва само принципа, и мисля че е добра идея. Ако можеш да го направиш в по голям мащаб може да върши работа.
    Тогава може би ще трябва и задвижваща сила. Не го отхвърляй с лека ръка, а помисли!
    Наливането на сироп ми остава доста трудоемък и времепоглъщаш процес, и съм решил колкото мога да го автоматизирам.Разбрах какво иска да ми подскаже колегата, но не ме устройва.Дали ще наливам с лейката или ще цъкам с ръчна помпа няма да има много разлика.Надявах се, по- знаещите и с опит да подскажат нещо, ама явно засега ще сме на проба- грешка.

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Показаната от тебе помпа е ДЕТСКА ИГРАЧКА. За вода някаси се справя при денивелация от 20-30 сантиметра, но за мед ще е ПЪЛНА ТРАГЕДИЯ. Пробвай и ще се убедиш.

    Помпите за мед са на специален принцип. Въртящята се част представлява две елипсовидни каучукови колелета, които така се въртят, щото във всеки един момент от време да се допират само в една линия. Целта е да има голям дебит при сравнително добро налягане, но в същото време ДА НЕ РАЗПЕНВАТ МЕДА. Също така могат да работят както в режим на празен ход (няма мед), така и в режим на голямо претоварване (има мед, но крана на изхода е затворен). Могат и да изпомпват въздух, което означава, че има ефект на САМОЗАСМУКВАНЕ от долу нагоре.

    Имам такава помпа за мед - дебита е огромен, разпенване няма абсолютно никакво, и освен това безпроблемно работи неограничено дълго време в режим на максимално претоварване (крана на изхода е затворен). Освен всичко друго тази помпа на мед е и РЕВЕРСИВНА - тоест спокойно работи и в двете посоки, което се управлява с ключ с три позиции.
    Каква е помпата-интересува ме модела ,т.к. ми предстои покупка

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    Аз също мисля по въпроса за помпа за сироп.Спрял съм се на тази http://olx.bg/ad/12-volta-mini-pompa...a-ID5b09O.html
    Само се притеснявам сиропа да не я блокира.
    Такъв тип помпа не би ти свършила работа, защото е предназначена за кратковременна работа, а е и с малък напор.

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech Виж публикацията
    Каква е помпата-интересува ме модела ,т.к. ми предстои покупка
    Полска на фирмата Lyson 1,5kw.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •