Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 50
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Дамян не говори за помпа за мед, а помпа за сироп

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Дамянов, с тази помпа трудно ще "транспортираш" дори и вода на такива разсояния, пък камо ли сироп с гъстота 1:1 или с повече захар, затова ти намекнах за връката й с темата...


  3. #13
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Дамянов, с тази помпа трудно ще "транспортираш" дори и вода на такива разсояния, пък камо ли сироп с гъстота 1:1 или с повече захар, затова ти намекнах за връката й с темата...

    Тази бута 0,650 л/мин. Малко, но с високо налягане.
    Търся вариант...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Дамяне , за да не си блъскаш главата, ако искаш мога да ти помогна, но на ЛС, защото си имам съображения.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Дамяне , за да не си блъскаш главата, ако искаш мога да ти помогна, но на ЛС, защото си имам съображения.
    Само с помпи не се бях занимавал, но явно ще трябва

    Междо другото останах много впечатлен от избора на ВСЯКАКВИ фитинги, скоби, маркучи и т.н. Никога нямаше да се сетя, че мога да ги намеря в магазин за части и кухненско оборудване.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Дамяне, послушай Матеев! Проблема с гъстите течности никак не е прост!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз имам на Lyson, голямата(1,5kW) предполагам, че Матеев говори за същата - не съм пробвал да храня с нея, не мога да си го представя да я мъкна по гори и полета, по пчелините. Аз храня(пренасям сиропа) с трилитрови тубички от минерална вода, имам и няколко 5л но от 8 нагоре вече не е особенно удобно. Виж ако можеш свържи се с Валери Йорданов, тоя който е работил в Парадайз Хоней, там са хранили с една такава като за бензиноколонка, с пистолет - предполагам може да ти свърши работа.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Много по-просто е без помпа, акумулатори или дълги кабели, помпи и всякакви сложни механики ако е само за пълнене на хранилките. Трябва ти съд, който се затваря херметично и издържа на 4-5 атмосфери налягане и малка бутилка с течен азот, аргон, въглероден двуокис или друг инертен газ. Останалото е принципа на хидрофора!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Дамяне, послушай Матеев! Проблема с гъстите течности никак не е прост!
    Нали затова говорим, ако знаех отговора, то вече да съм го направил. Блъскам си главата как да го направя да работи при всякакви условия и да не му бера после грижите. Една от помпите които гледах, беше абсолютно невъзможно да я отвориш за почистване.
    Аз съм от старата школа и обичам да ми е дървена техниката - като го погледна и само да се е разглобило. Ладичката като я погледнеш и знаеш що не пали, а в новите има повече кабели отколкото ламарина.

    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Аз имам на Lyson, голямата(1,5kW) предполагам, че Матеев говори за същата - не съм пробвал да храня с нея, не мога да си го представя да я мъкна по гори и полета, по пчелините. Аз храня(пренасям сиропа) с трилитрови тубички от минерална вода, имам и няколко 5л но от 8 нагоре вече не е особенно удобно. Виж ако можеш свържи се с Валери Йорданов, тоя който е работил в Парадайз Хоней, там са хранили с една такава като за бензиноколонка, с пистолет - предполагам може да ти свърши работа.
    Сега съм на 10л бутилки и е голяма мъка, защото е неубодно и двете ти ръце са заети. Не знам ти как ги обикаляш, но сигурно ти се спира тока.
    Сещам се кой е, но не го познавам.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    От 3 до 5 литра е оптимално. С по-големите е направо мъка, пробвал съм и с 11л. Трима човека 150 литра(50 бутилки по три литра) ги даваме за около час-час и 15мин. Един отваря капаците, другите двама наливат, и първият(обикновенно аз) после търчи обратно да ги затваря.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •