Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 173 от 186 ПърваПърва ... 73123163171172173174175183 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,721 до 1,730 от общо 1859
  1. #1721
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има и един друг момент който ми е много любопитен как става точно моренето на Вароа.
    Някой учени казват че отделната пчела е тъпа просто няма достатъчен брой неврони (или нещо си там в главата) но те обменят информация по между си и трябва да се разглежда едно пчелно семейство като един мозък (интелигентен колко делфина на 2 място след човека) ама не уточняват за рояци и отводки.
    Та в японката няма Вароа и излиза една пчела и се заразява връща се в кошера с един кърлеж на гърба тогава ли мозъка казва да вдигат температурата и да морят Вароа или изчаква определен брой % на опаразитяване и тогава прави профилактика.
    Интересуваме дали вдигането на температурата е локално (като при стършела) или тотално на целия обем на кошера и за колко време и колко градуса се повишава от нормалната температура в кошера а и колко е нормалната температура в японката и дали е в цялата японка за разлика от разборния.
    Не се заяждам просто ми е любопитно изкам да науча нещо ново.
    Значи, последен път го обяснявам. Как става заразяването с акара? Става на терен той се прехвърля от една пчела на друга и единични бройки го пренасят в кошера, където се размножава като оптималната температура за неговото размножаване е 34 градуса. Какво обаче се случва, когато пчелата отглежда пило при 36 градуса, акара Вароа е на ръба на оцеляването, пчелата се люпи на 19 -тия ден, а той дори и да успее някак си да се развие губи възможността да се размножава и да се получи масово заразяване на кошера, а единичните бройки загиват с пчелите, върху които паразитират. Вече писах и не само аз съм писал, че при 36 градуса се люпи 92 процента от пилото за 19 дни, а при 34-35 се люпи 97 процента за 21 дни.
    темата е за акара а не за ЯК!

  2. #1722
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    По склонен съм да вярвам,че причината да се справят с Вароа е размера на килийките,а не температурата.....

  3. #1723
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    По склонен съм да вярвам,че причината да се справят с Вароа е размера на килийките,а не температурата.....
    Клишо, виждал ли си килийки на оригинални пити? Не е такава разликата в килийките както си мислиш.

  4. #1724
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ясно.Съжалявам това не го бях прочел.

  5. #1725
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Значи ако по изкуствен начин се поддържа температура от 36 градуса в кошера, тогава няма да има значение какъв вид е - ДБ, ЛР и пр.?

    Поддържането на дадена температура е елементарна техническа задача - защо това решение на проблема с акара не е добило популярност?

    Наместо препарати за третиране, ще купуваме реотани, които да греят през изброените от slavi 13 месеци: (февруари, март, април, май).

  6. #1726
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    За тази система кошери научих от тази тема за което на мен ми беше доста полезна. Нямам големи познания в пчеларството, но пък ми харесва когато хората вървят срещу общоприетото и калъпа. Харесва ми това, че независиш от цената на восъка, цената на рамките и т.н. като се тегли чертата дори и да имаш по-малко добиви ще си на плюс 100%. Незнам защо така със заяждане и агресия влизат хора в тази тема вместо да се радваме, че има споделен опит от хора който работят с тази рядка система за нашите земи. На мен пък ми е полезна и незнам защо си мислите, че пък написаното от вас по други теми където си мислите, че сте вещи е вярно на 100%, а тук написаното се оборва до последната думичка. Абе мнооо сте странни в тоя форум честно аз и аз не съм много свестен ама половината тук напрао избивате рибата.

  7. #1727
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Значи ако по изкуствен начин се поддържа температура от 36 градуса в кошера, тогава няма да има значение какъв вид е - ДБ, ЛР и пр.?

    Поддържането на дадена температура е елементарна техническа задача - защо това решение на проблема с акара не е добило популярност?

    Наместо препарати за третиране, ще купуваме реотани, които да греят през изброените от slavi 13 месеци: (февруари, март, април, май).
    А какво ще стане с температурата по време на прегледа?

  8. #1728
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Клишо, виждал ли си килийки на оригинални пити? Не е такава разликата в килийките както си мислиш.
    Не съм измервал,само съм чел и мисля,че може да е така. Някъде в темата бях споменал. Ето и един цитат: "Запечатването става на 9 ден (за големите килийки) или на 8 ден (за килийките с нормална големина). От деня на запечатване до деня на излюпване се нарича "запечатано пило". Новите пчели се излюпват на 21 ден (за големи килийки) или на 18 или 19 ден (за килийки с нормален размер)." Сега на няколко семейства оставям пити с по 3см. ВО,за да видя какво ще се получи и за сега си градят нормално,но не съм измервал килийките все още.
    Този пост е редактиран от kli6o; 01.07.2016 в 19:14.

  9. #1729
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цялата истина ще излезе на яве след няколко години, когато налучкат метода на работа за районите в който ги отглеждат. От гледна точка за печалба, ако споделят каква сума пари са спечелили за един брой семейство или парите няма да имат никакво значение ако се гледат за кеф.

  10. #1730
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Янчо , чел ли си Големият поврат на Марк Гатино? Ако не си , прочети я , интересна е. (Имам впредвид истината, която може да излезе на яве след няколко години. )

 

 
Страница 173 от 186 ПърваПърва ... 73123163171172173174175183 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •