Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
Като чета последните постове оставам с впечатление,че моите пчели са нещастни,като им спирам рязко подаването на сироп във вътрешна хранилка.Досега неми е правило впечатление,като сипя сироп,пчелите да тръгнат да обикалят къра да търсят източника на нектар.Забелязал съм весело заиграване на прелката,но разузнавачките си знаят работата няма да изпратят посестримите си за зелен хайвер.........
Появата на храна извън плодника активира пчелите.За външна храна се счита даже и зад преградната дъска.Дори и да няма преградна дъска,а само 4-5 см,отделената рамка пак се възприема,като външна храна до изграждане на пространството помежду им.
Прав си че не са особено щастливи да ти кажа щото си или с дадан блат или с лангсрот рут прав ли съм? И не е от рязкото спиране на зоба. аз пък съм го забелязал, че като сипя сиропа се активизират и плъзват из двора навсякъде да търсят особено ако се сложи да речем литър 1 към 1 при това констатирано многократно. Не третирам за акар щото при мите условия пчелата го бори сама по термичния метод.