Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 66 от 186 ПърваПърва ... 1656646566676876116166 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 651 до 660 от общо 1859
  1. #651
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ама оня рой от клипа е умрял нали? Оцеляват на вятър дада ама не,
    Оня рой от клипа, човека с маската го уби. Гледай внимателно.
    Имам един въпрос към теб и Слави. Защо моите кошери ЛР се справят сами без никакви третирания вече 4 години? Даже в момента най-силни са тези които лятото бяха на 4 корпуса. Доста голям обем за да са борили акара термично. Как тогава се справят?

  2. #652
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Някой не е ли запаметил едно клипче в ютуба снимано в турция на което се показва един рой на един клон как си зимува. Сниман е през различните месеци, имаше го под снега и всякак. ОЦЕЛЯ.
    Има и един клип на един руснак който беше оставил едни пчели на открито и ги маркираше с един маркер за да види на колко време се сменят пчелите от "кората" на кълбото. Беше поставил и термометър сонда и наблюдаваше температурата в кълбото.
    Колкото до теорията ти Велики Васеилевсе и аз се обърках вече че уж беше за температурата после стана за роенето сега пък спорите за зимуване ........
    Имаш малка подкрепа от мен за роенето, за температурата в японката ако ти иззимува семейството ще я премериш и толкова,сега като не си я мерил ти се чудя как си толкова категоричен. За зимуването на роеве си много далеч от истината.
    Във форума имаше снимка на прибран рой заедно със леда върху него и част от храста на който е бил.

  3. #653
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Като създаде нова тема да бе написал синтезирано в какво се състои теорията ми.
    Това си е твое право и ако искаш го напиши синтезирано. Все едно ме караш да синтезирам всички мнения от темата ХУМОР,ШЕГИ,ВИЦОВЕ
    И между другото, ако не си разбрал - тук не сме на заплата, а на доброволни начала и не сме длъжни да изпълняваме всяко желание, а само тези които имат полза за целия форум.

    Спри да пишеш за малко, че ми свършиха пуканките.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #654
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не знам защо спорите с Василевса и защо се връзвате на акъла му. Нямате шанс да го убедите да си промени мнението, защото той дълбоко е затънал в своята самозаблуда. Сложил си е розовите очила и като кон с капаци се опълчва на целия форум, както и на цялата световна научна общност. Оставете го да умре семейството му и тогава акъла сам ще му дойде в главата и ще запее друга песен.

    Нали знаете поговорката: На човек насила може да му ВЗЕМЕШ, но не можеш да му ДАДЕШ.
    Ами от скука ли да умрем? Че аз в цирка не съм се забавлявал толкова. Дори там си плащах, а тук се пуквам от смях без пари.

  5. #655
    Някъде във форума, мисля Дони беше пуснал едни клипчета от Испания. Там пчелар си гледаше по няколко рояци в стаята, като си висяха свободно от тавана. Ако ми остане време ще ги потърся в тубата.

  6. #656
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ти сам си го направи да не ти вярва никой. Аз ти го казах в няколко поста. Сега се сърди на себе си, че не ти вярваме.
    В него се е вселил духа на "Блудния син" (Матеев ще ме разбере какво имам в предвид)
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #657
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Няма да Ви плащам за да вярвате. Ваша работа си е.
    Няма нужда да ни плащаш. Ние безплатно не ти вярваме.

  8. #658
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Някъде във форума, мисля Дони беше пуснал едни клипчета от Испания. Там пчелар си гледаше по няколко рояци в стаята, като си висяха свободно от тавана. Ако ми остане време ще ги потърся в тубата.
    Ти разлика между в стая и на открито правиш ли?

  9. #659
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Юри , търсих клипчето преди 5 дни , но не го открих .

  10. #660
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Някой не е ли запаметил едно клипче в ютуба снимано в турция на което се показва един рой на един клон как си зимува. Сниман е през различните месеци, имаше го под снега и всякак. ОЦЕЛЯ.
    Има и един клип на един руснак който беше оставил едни пчели на открито и ги маркираше с един маркер за да види на колко време се сменят пчелите от "кората" на кълбото. Беше поставил и термометър сонда и наблюдаваше температурата в кълбото.
    Колкото до теорията ти Велики Васеилевсе и аз се обърках вече че уж беше за температурата после стана за роенето сега пък спорите за зимуване ........
    Имаш малка подкрепа от мен за роенето, за температурата в японката ако ти иззимува семейството ще я премериш и толкова,сега като не си я мерил ти се чудя как си толкова категоричен. За зимуването на роеве си много далеч от истината.
    Във форума имаше снимка на прибран рой заедно със леда върху него и част от храста на който е бил.
    Абе зима в Турция и зима в България май малко нещата са различни ми се струва. Аз зададох няколко въпроса относно зимуването на открито не видях някой от вас да ме опроверга. Как ще подгрее меда пчелата? Кълбото е върху 25 % от меда а останалите 75% как ще ги загрее студа ще си каже думата

 

 
Страница 66 от 186 ПърваПърва ... 1656646566676876116166 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •