Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 186 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 1859
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Четох изследване на руските пчелни теоретици, които са изследвали хралупи в гора и са открили че равнищата на акарно заразяване са нищожни и стигат до този извод не съм си го измислил аз. А руските пчелни теоретици са много добри. Японския кошер е изкуствена хралупа. да заселих гол рой точно така прав си.
    Равнищата на акарно заразяване на пчелите в хралупите са ниски, но не защото са се научили кога и как да вдигат температурата, а защото е настъпил ЕСТЕСТВЕН ПОДБОР. Това означава, че през годините са измрели всички семейства с лошо хигиенно поведение и са оцелели само тези с най-доброто такова. Те са дали поколение и така е настъпила ЕСТЕСТВЕНА СЕЛЕКЦИЯ (ЕВОЛЮЦИЯ), която е довела до генетични промени, изразяващи се в по-добро ХИГИЕННО ПОВЕДЕНИЕ.

    Ако наистина намериш в гората такова семейство, вземи майката му. Тя е много ценна и може да послужи за основа при селекциониране на линия, която да се справя сама с акарите. Доколкото знам по света вече има селекционирани такива линии, но за съжаление в България по закон трябва да работим с местната медоносна и акаролюбива пчела.

    Ако някой от вас намери такава хубава майка с генетично заложено добро хигиенно поведение, може да я даде да се опитаме от нея да развием една линия, при която да съхраним това поведение, но допълнително да повишим и нейните продуктивни качества.

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Равнищата на акарно заразяване на пчелите в хралупите са ниски, но не защото са се научили кога и как да вдигат температурата, а защото е настъпил ЕСТЕСТВЕН ПОДБОР. Това означава, че през годините са измрели всички семейства с лошо хигиенно поведение и са оцелели само тези с най-доброто такова. Те са дали поколение и така е настъпила ЕСТЕСТВЕНА СЕЛЕКЦИЯ (ЕВОЛЮЦИЯ), която е довела до генетични промени, изразяващи се в по-добро ХИГИЕННО ПОВЕДЕНИЕ.

    Ако наистина намериш в гората такова семейство, вземи майката му. Тя е много ценна и може да послужи за селекциониране на линия, която се справя сама с акарите. Доколкото знам по света вече има селекционирани такива линии, но за съжаление в България по закон трябва да работим с местната медоносна и акаролюбива пчела.
    незнам кога българските пчелни теоретици станаха по-добри от руските ма щом казваш аз няма да третирам за акар и като ми хванат акар ще ви се похваля. Нали знаеш че в тези хралупи е имало и наскоро избегали роеве от частни пчелини, щото и те като избегат търсят хралупи. какво е това хигиенно поведение като например пасат заедно със заразени пчели от кошери на едно място и акара си го прихващат.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Посочи ми линк към твоите "теоретици", защото не знам дали вече осъзна от реакциите на останалите колеги, че приказваш измислици и никой не ти вярва. Ако обаче посочиш конкретен линк в подкрепа на твърденията си, тогава ще ни затвориш устата.

    Към днешна дата никой не е чувал или чел за това, което ти го приказваш. Поради тази причина изглежда крайно невероятно - почти невъзможно. Ако си прав - то тогава това е с ранг на революция в пчеларството и досега пчеларския свят трябваше да се е взривил с хиляди статии по въпроса.

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Посочи ми линк към твоите "теоретици", защото не знам дали вече осъзна от реакциите на останалите колеги, че приказваш измислици и никой не ти вярва. Ако обаче посочиш конкретен линк в подкрепа на твърденията си, тогава ще ни затвориш устата.

    Към днешна дата никой не е чувал или чел за това, което ти го приказваш. Поради тази причина изглежда крайно невероятно - почти невъзможно. Ако си прав - то тогава това е с ранг на революция в пчеларството и досега пчеларския свят трябваше да се е взривил с хиляди статии по въпроса.
    задържане на температура от 46 градуса за около 10-15 минути ликвидира акара напълно. нямам сега време да търся линкове може би вдруги ден. Нощна съм и ще лягам да посля като намеря линка ще ви го дам да го видите.
    Ето ви малко инфо за термичния метод да не приказвате че си измислям:
    http://o-paceke.ru/varroatoz/
    г-н матеев няма да Ви плащам за да ми вярвате споделям знанията си тук с Вас ако ме мислите за фантазьор не мога да променя вашите мнения, нека всеки мисли каквото си иска демокрация е и плурализъм на мнения.
    Коригирах линка извинявам се първия не беше точен.

  5. #25
    Убеден съм, че това не са твой измислици, но понякога теорията и практиката се разминават коренно. Например, теоретически, пчелата с тази си форма на тялото въобще не би трябвало да лети, но уви това не е така. Предполагам си го забелязал.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За термичния метод всички знаеме и не един път сме го обсъждали във форума. Не знаехме само, че пчелите сами могат да го направят това.

  7. #27
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За термичния метод всички знаеме и не един път сме го обсъждали във форума. Не знаехме само, че пчелите сами могат да го направят това.
    А как убиват стършел г-н Матеев. каква температура вдигат и поддържат, мисля че знаете по-добре от мен? Аналогично е с акара, но пак повтарям в дадан блат и лангсрот рут е невъзможно.

  8. #28
    Това със стършелите го правят само Японските пчели. Европейските не го могат. Да не говорим че прегряването на пилото води до увреждане на същото.

  9. #29
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    и това ви го обясних ма кой слуша. живи и здрави оставям ви да размишлявате. Японска пчела няма апропо има китайска войнска пчела, която е разпространена из японските дебри. Правени са и опити с пчели взети от хралупи поствени в кошери пак са хващали акароза а това как ще го обясните, след като смятате, че е въпрос на еволюция и пчелна хигиена. Можете и Вие да направите опит гаранте ще хване акар.

  10. #30
    Ок. Съгласих се. Лека нощ.

 

 
Страница 3 от 186 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •