Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 186 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 1859
  1. #11
    Аха. Аз също не третирам с нищо, но мислех, че моите се справят физически с акара, макар да съм със стандартен Бг ЛР. Ще трябва да им боцна по един термометър ей така от любопитство.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Адаш извинявай!Опитах се да напиша Византийско име подобно на никът ти,но..... въпросите ми си остават без отговор.

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Адаш при твоя кошер не могат обема е голям и не могат да задържат температурата необходима за борба. Гнездото им е организирано от теб а не от тях самите както е при мен.

  4. #14
    До колкото си спомням, тези японски кошери ги засели това лято. Ако е така и си го направил с голи роеве, е много вероятно да имаш смо еденични бройки акар, но бъди сигурен, че причината не е термичен или какъвто и друг да ти хрумне метод.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Четох изследване на руските пчелни теоретици, които са изследвали хралупи в гора и са открили че равнищата на акарно заразяване са нищожни и стигат до този извод не съм си го измислил аз. А руските пчелни теоретици са много добри. Японския кошер е изкуствена хралупа. да заселих гол рой точно така прав си.

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Много хора лекуат пчелитези в специални камери с температура дето ползват обичайните кошери инфо в нета бол дал господ.
    http://fermera.bg/%D0%BF%D1%87%D0%B5...%82%D0%B0.html

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Ако приемем,че нормалната температура в кошера е 34-35 градуса, когато има пило,то по висока температура не е ли опасна от прегряване на пилото?
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Адаш,направо ще те попитам.Знаеш ли при каква температура акара пада от пчелата?Знаеш ли при каква температура восъкът започва да омеква?
    Споко братле.Днес е "ден на майстора" няма да те изпитваме и оценяме....

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Според посочените теоретици това се прави на определен етап, когато пилото е малко на определен етап от развитието и рисковете не са опасни за семейството цитирам не са мои измислици, както твърдят колегите.

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Адаш,направо ще те попитам.Знаеш ли при каква температура акара пада от пчелата?Знаеш ли при каква температура восъкът започва да омеква?
    Адаш пчелите знаят кога да го правят и го правят, защото има условия да се направи а в дадан блат няма.

 

 
Страница 2 от 186 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •