Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 156 от 186 ПърваПърва ... 56106146154155156157158166 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,551 до 1,560 от общо 1859
  1. #1551
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    На повечето им беше трудно да разберат, че там няма вход, а трябва да преминат на горното стъпало големо бласкане в тая летва

  2. #1552
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Ето от днес:
    https://youtu.be/7DuxWFCMb4U
    из града всички джанки са обсипани с пчели.
    Този пост е редактиран от vasilevsa; 11.03.2016 в 15:18.

  3. #1553
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ето от днес из града всички джанки са обсипани с пчели:
    https://youtu.be/7DuxWFCMb4U
    Аз не видях джанка на клипа, но това сигурно е защото започвам да остарявам.

  4. #1554
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    10 минути седя и се чудя закакво говориш-накрая разбрах! Сега си пия първото кафе и загрявам YouTube автоматично слага цифра в скоби А(5), когато качваш много клипове с едно име
    Може и да има някаква закономерност, но тя трябва да се измерва при точни, еднакви условия. За 1м разстояние, разликата е много значима. Тези които са завъртяни с прелката малко повече на юг, излизат около 5мин по-късно, но летят около 20мин повече при залез. Само една 2м фиданка без листа пази достатъчно сянка, за да наруши условията. При мен е доста ветровито и сутрин...аха да излязат и ако леко духне вятър - всичко се връща обратно. Иначе сутрин при 5.5-6 градуса, без облаци и вятър - пчелата лети все едно е 20 градуса. Ако се намокри, се парализира, но това е друга тема. Ако усетят прашец и/или нектар - излизат и се жертват при ниски темп и причината не е в глада. Причината (според мен) е генетична, а и зависи от количеството пчела в кошера(трябва да топлят пило).
    Най-силните кошери от тези клипове са А(6) и А(8). Това се случва когато има слънце, но вали слабо, а пчелата има нужда от вода - Пчела на дъжд(1) и Пчела на дъжд(2). Това го снимах преди 2 дни, но нямах време да го кача.
    Изобщо...много фактори могат да изкривят тази закономерност, но си прав, че горе-долу пчеларя може да си направи някакви сметки. Ползата може да е от това, поне да не се отварят излишно кошерите с идеята "да видя ко стаа".
    Дамянов, тези миши предпазители които си сложил, продават ли се или са трое изобретение?

  5. #1555
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз не видях джанка на клипа, но това сигурно е защото започвам да остарявам.
    На клипа няма джанки споделям видяното в града днес малко го написах не както трябва. Инак строежа започна, 4 корпус е отстроен.

  6. #1556
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Дамянов, тези миши предпазители които си сложил, продават ли се или са трое изобретение?
    Продават се! Ракия имаш ли? Мое изобретение са, но не държа на патента
    Ето линк към едно от мненията в които съм ги описал -> http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post75002
    Другите мнения не ги знам в коя тема са, трябва да питаш m_pchelari, той може и да помни.



    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #1557
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    https://www.youtube.com/watch?v=ZZaN2ZZpOEc Матеев, заповядай джанка, да не се оплакваш.

  8. #1558
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз не видях джанка на клипа, но това сигурно е защото започвам да остарявам.
    Чакай малко,нали хвърли очилата.Каква е тая "старост" дето говориш.....

  9. #1559
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Чакай малко,нали хвърли очилата.Каква е тая "старост" дето говориш.....
    Захвълих ги, и дори вече не мога да си спомня къде съм ги захвърлил. Затова и казах, че вече остарявам, щом съм забравил къде са ми очилата. А очилата наистина ми трябваха, за да потърся по-внимателно къде на клипа на Василевса има цъфнали джанки.

  10. #1560
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    То и с паметта може да се получи,като с очилата-пусни и един "рестарт" и след седмица ще си,като 35 годишен.Е,с тази информация дето ти е в главата,може да ти трябват и две седмици за да се подредят нещата.

 

 
Страница 156 от 186 ПърваПърва ... 56106146154155156157158166 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •