Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 20 ПърваПърва ... 81617181920 ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 192

Тема: ТИМОЛ

  1. #171
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Напушването бе миналата есен не тази.Да сигурно е имало голяма опаразитеност тогава, но идеята ми да напиша този пост бе по повод твърдението , че нямало никакъв ефект от напушването , и помолих да ми обяснят от какво са паднали акарите на контролата?
    Само да споделя, че тогава третирах с тимол и парафин и на пролет нямаше подмор никакъв.
    Миналата година имаше много акар поне при мен и 50 акара е нищо. Без да третирам падаха по толкова за седмица а след третирането хиляди, а пролетта бях третирал с екостоп + строителни рамки.

  2. #172
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Аз , смъртност нямам.
    Нека да те попитам следното - казваш голяма смъртност, семействата които бяха умрели погледна ли дали сред подмора има майка?
    Лично аз, имам наблюдение , че ако превишиш дозата на тимола във сместта убиват майката в кошера.
    Кое те навява на мисълта , че подмора при теб се дължи именно на инвазия на акара?
    Като се сетя от достата четения из форума до скоро бяхме готови да вземем библията в ръце и да се закълнем , че синдрома на празния кошер се дължи на употребата на синтетичните акарациди.
    Като казвам 50%смъртнос имам предвид 90 семeйства.Ти как мислиш дали не съм търсил причини

  3. #173
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Минах и с ОК с напръсквамне с рецептата на Дони и пак не падна нищо за 2 дена по 1-2 акара на кошер. Минах отново контролно с пудра захар и не падна нито един акар. Не знам дали е възможно да има толкова малко акари?

  4. #174
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    ....Като се сетя от достата четения из форума до скоро бяхме готови да вземем библията в ръце и да се закълнем , че синдрома на празния кошер се дължи на употребата на синтетичните акарациди.
    Чак пък че те са били основната причина .... НО някои акарициди наистина влошават значително (други - по-малко) здравословното състояние и способността на пчелите да се справят с различни патогени. Тъй че определено могат да допринесат за превишаване на прага на поносимост, който би довел до смърт на смейството.


    Минах и с ОК с напръсквамне с рецептата на Дони и пак не падна нищо за 2 дена по 1-2 акара на кошер. Минах отново контролно с пудра захар и не падна нито един акар. Не знам дали е възможно да има толкова малко акари?
    А наред с другите възможни обяснения, би могло и всички акари да са се намирали в пилото.
    Мен ако питаш, щом не се забелязват пчели с деформирани крила и семейството изглежда здраво и жизнено, независимо колко акари има по пчелите, има доста голям шанс то да оцелее. Истинския проблем са вирусите, които следват акарите (или алтернативно нозематозата) и щом едно семейство проявява симтоми на влошено здравословно състояние (дори и при ниски нива на акари), то ще му бъдат необходими допълнителни грижи за да му се повиши шанса за оцеляване (смяна на майката, допълнително третиране за акари/нозематоза, подмяна на всички пити......)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    А наред с другите възможни обяснения, би могло и всички акари да са се намирали в пилото.
    Мен ако питаш, щом не се забелязват пчели с деформирани крила и семейството изглежда здраво и жизнено, независимо колко акари има по пчелите, има доста голям шанс то да оцелее. Истинския проблем са вирусите, които следват акарите (или алтернативно нозематозата) и щом едно семейство проявява симтоми на влошено здравословно състояние (дори и при ниски нива на акари), то ще му бъдат необходими допълнителни грижи за да му се повиши шанса за оцеляване (смяна на майката, допълнително третиране за акари/нозематоза, подмяна на всички пити......)
    Няма пчели с деформирани крила, няма пълзящи пчели по земята, нямам слаби семейства но по няколко акара от кошер да паднат ми е странно като знам миналата година какво беше.

  6. #176
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    И сега ако кажеш,че цяла седмица падаха по петдесет на ден може и да ти повярвам в ефекта му.
    Нещо грешно си ме разбрал , аз не продавам Тимол.Ти си имаш свои разбирания , аз нямам намерение да ги променям по никакъв начин.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  7. #177
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Аз тази есен им сложих от тези плаки с тимол.

    Прикачен файл 4974

    Някой има ли наблюдения от тези. Досега не съм използвал тимол, а само синтетични.
    Вчера се качих до кошерите и плаките баха разкъсани и изхвърлени пред кошерите. Не знам до колко е било успешно третирането. Казвам го за сведение на колегите да не си ги купуват.

  8. #178
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Миналата година екостопа го бяха заклеили а като сложа малко тимол в пиклата се избиват да ходят на нея. Също един ден бях забравил пакета на кладенеца и беше пълен с пчели.

  9. #179
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Миналата година екостопа го бяха заклеили а като сложа малко тимол в пиклата...
    Какво е 'пикла'?

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Най-вероятно пиклата е поилка.

 

 
Страница 18 от 20 ПърваПърва ... 81617181920 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •