Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 192

Тема: ТИМОЛ

  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Дали има значение как се опушва? След като пусна дима в кошера пчелите веднага издухват всичко обратно през прелката на дъното, понеже пилото е предимно във втори корпус и пчелите с акара са там не знам дали достига нещо. При ДБ предполагам има ефект, но при ЛР почти нищо не стига да 2ри корпус. Така си мисля аз, дали е така? Чудя се дали няма да е по ефикасно да се пуши през горната прелка, но ме е страх да не направя беля, евентуално да убия майката. Ако взема една тръба 50см. и я вкарам през дупката и пускам дима в нея да е по далече горещата тръба от кошера. Дайте мнение!

  2. #162
    Няма никакво значение как се опушва,ефекта клони към нула.Миналата година и аз опушвах с тимол по голяма концентрация вместо 50-70гр.на1000мл.парафин сложих 100гр.На пролет 50% смъртност.Други двама приятели и при тях същата работа,на единият от 80-15 останаха на другият от 70-8 живи.А колегата които опуши с амитраза нямаше загинало семейство, пчелинът му е на 1,5км.разстояние от моят.Май месец той вади мед от акация пък ние тимолъджийте се чудихме как да вдигнем това което остана живо.Сигурно има и други изпатили но не казват,кой от срам кой от яд,че се е прекарал.Това са моите наблюдения от тимола чрез опушване с прехваления фолгър.Между другото на панаира в Добрич говорих с Рени(вносителка на фолгърите)и тя каза,че и те имат голяма смъртност.

  3. #163
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    общ. Чипровци, обл. Мон
    Аз пък миналата година третирах с бипин, което си е амитраз, чрез накапване и от 30 кошера есента, пролетта останах с 4бр. От тези 4 само от 1 вадих акация и после от още един извадих един магазин с липа и ливада. Сега август третирах с МК и началото на октомври ще третирам с Bee Vital / Hive Clean и ще видим какъв ще е резултата.
    Hive Clean / Bee Vital


  4. #164
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Най-вероятно имаш голяма опаразитеност. Направи си контрола с CHECK-MITE за 24 часа на един два кошера.
    Напушването бе миналата есен не тази.Да сигурно е имало голяма опаразитеност тогава, но идеята ми да напиша този пост бе по повод твърдението , че нямало никакъв ефект от напушването , и помолих да ми обяснят от какво са паднали акарите на контролата?
    Само да споделя, че тогава третирах с тимол и парафин и на пролет нямаше подмор никакъв.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  5. #165
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    Няма никакво значение как се опушва,ефекта клони към нула.Миналата година и аз опушвах с тимол по голяма концентрация вместо 50-70гр.на1000мл.парафин сложих 100гр.На пролет 50% смъртност.Други двама приятели и при тях същата работа,на единият от 80-15 останаха на другият от 70-8 живи.А колегата които опуши с амитраза нямаше загинало семейство, пчелинът му е на 1,5км.разстояние от моят.Май месец той вади мед от акация пък ние тимолъджийте се чудихме как да вдигнем това което остана живо.Сигурно има и други изпатили но не казват,кой от срам кой от яд,че се е прекарал.Това са моите наблюдения от тимола чрез опушване с прехваления фолгър.Между другото на панаира в Добрич говорих с Рени(вносителка на фолгърите)и тя каза,че и те имат голяма смъртност.
    Аз , смъртност нямам.
    Нека да те попитам следното - казваш голяма смъртност, семействата които бяха умрели погледна ли дали сред подмора има майка?
    Лично аз, имам наблюдение , че ако превишиш дозата на тимола във сместта убиват майката в кошера.
    Кое те навява на мисълта , че подмора при теб се дължи именно на инвазия на акара?
    Като се сетя от достата четения из форума до скоро бяхме готови да вземем библията в ръце и да се закълнем , че синдрома на празния кошер се дължи на употребата на синтетичните акарациди.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #166
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Дали има значение как се опушва? След като пусна дима в кошера пчелите веднага издухват всичко обратно през прелката на дъното, понеже пилото е предимно във втори корпус и пчелите с акара са там не знам дали достига нещо. При ДБ предполагам има ефект, но при ЛР почти нищо не стига да 2ри корпус. Така си мисля аз, дали е така? Чудя се дали няма да е по ефикасно да се пуши през горната прелка, но ме е страх да не направя беля, евентуално да убия майката. Ако взема една тръба 50см. и я вкарам през дупката и пускам дима в нея да е по далече горещата тръба от кошера. Дайте мнение!
    Не , колега няма да направиш беля , точно през втората прелка пуша и аз , и нямам проблеми.
    Не привишавай дозата на тимола която е 70гр. иначе наистина ще убият майката.
    И накрая всеки си решава как точно и с какво да третира.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Моля да обясните тогава как след напушване с Тимол + парафин на контролата паднаха над 50 акара?
    Дали е просто съвпадение или са умрели от старост?
    Ето ти обяснението
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    .................................................. ..... водил разговори с Десетки колеги(имащи стотици кошери из цяла Б-я ) които са на мнение,че опушването с тимол и добрите резултати от него са самозаблуда,положителният ефект си идва от самото семейство................................ ....
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #168
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Ето ти обяснението
    "Положителния ефект си идва от семейството" - тоест да разбираме ли , че здраво нормално семейство на ден може да събори от себе си определен брой акари които засичаме ние на контролата и се подвеждаме , че третирането има ефект?
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #169
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    И сега ако кажеш,че цяла седмица падаха по педесет на ден може и да ти повярвам в ефекта му.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #170
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    .......................................
    И накрая всеки си решава как точно и с какво да третира.
    Сам го каза.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 17 от 20 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •