Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 192

Тема: ТИМОЛ

  1. #151
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    На базата на събраната информация,решението какво да правиш трябва да го вземеш ти.Не се притеснявай да сгрешиш.Една грешка може да ти бъде по-полезна от 10 правилни съвета които си спазил.Със времето ще си изградиш подходяща за теб стратегия и начин на работа.Чети,мисли и пробвай,не се доверявай на всичко чуто и не го приемай за 100 % истина и правилно.

  2. #152
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Колеги,здравейте.От къде мога да си купя тимол?Имам предвид по голямо количество от 30гр.,примерно 100 или 200гр.

  3. #153
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Изчетох доста за третирането с тимол и останах с впечатление, че няма ефект. Бях решил да опушвам с тимол, но се разколебах и като знам как патих от екостоп май ще трябва да използвам друг вариант. Или да опуша и да видя дали пада нещо?

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Все пак реших да третирам с тимол, но ефекта е никакъв след 30 часа по 1-5 акарара от кошер, колкото и малко акари да има няма начин да са толкова малко. Дайте някаква работеща рацепта!
    Тази някой пробва ли я? (Ето една руска рецепта за фогър:
    15 г ОК се разтваря в 100мл мед.спирт(96% ) загрят на 40-50 С. След пълното и разтваряне се добавят 15 г тимол. Дозата е за 25 кошера. Гарантирано не запушва серпентината и дюзата на фогъра.)

  6. #156
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Все пак реших да третирам с тимол, но ефекта е никакъв след 30 часа по 1-5 акарара от кошер, колкото и малко акари да има няма начин да са толкова малко. Дайте някаква работеща рацепта!
    Тази някой пробва ли я? (Ето една руска рецепта за фогър:
    15 г ОК се разтваря в 100мл мед.спирт(96% ) загрят на 40-50 С. След пълното и разтваряне се добавят 15 г тимол. Дозата е за 25 кошера. Гарантирано не запушва серпентината и дюзата на фогъра.)
    Ако имаш средно по 4-6 рамки запечатано пило,най -добре е с мр.кисилина-плаки .Чрез опушване ефект има САМО амитраза.Колкото до тимола ,съм водил разговори с Десетки колеги(имащи стотици кошери из цяла Б-я ) които са на мнение,че опушването с тимол и добрите резултати от него са самозаблуда,положителният ефект си идва от самото семейство.Пиша ти тези неща защото му сърбах попората( а и не само аз) на тимола,в тоя ред на мисли желаещите да си купят фогари-пушалки да не се харчат за нови а да се разровят из обявите за употребявани , ха-ха и то еднократно.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #157
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Аз тази есен им сложих от тези плаки с тимол.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	super-timol-set.png
Прегледи:      552
Размер:	377.0 KB
ID:	4974

    Някой има ли наблюдения от тези. Досега не съм използвал тимол, а само синтетични.

  8. #158
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Ако имаш средно по 4-6 рамки запечатано пило,най -добре е с мр.кисилина-плаки .Чрез опушване ефект има САМО амитраза.Колкото до тимола ,съм водил разговори с Десетки колеги(имащи стотици кошери из цяла Б-я ) които са на мнение,че опушването с тимол и добрите резултати от него са самозаблуда,положителният ефект си идва от самото семейство.Пиша ти тези неща защото му сърбах попората( а и не само аз) на тимола,в тоя ред на мисли желаещите да си купят фогари-пушалки да не се харчат за нови а да се разровят из обявите за употребявани , ха-ха и то еднократно.
    Моля да обясните тогава как след напушване с Тимол + парафин на контролата паднаха над 50 акара?
    Дали е просто съвпадение или са умрели от старост?
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  9. #159
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Моля да обясните тогава как след напушване с Тимол + парафин на контролата паднаха над 50 акара?
    Дали е просто съвпадение или са умрели от старост?
    Най-вероятно имаш голяма опаразитеност. Направи си контрола с CHECK-MITE за 24 часа на един два кошера.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Моля да обясните тогава как след напушване с Тимол + парафин на контролата паднаха над 50 акара?
    Дали е просто съвпадение или са умрели от старост?
    Дай подробности, какъв е тимола, каква е пропорцията. Аз пробвах с малко повече тимол от рецептата купен направо от дистрибутора и нямаше ефект, след 2 дена пробвах с пудра захар и паднаха 20 акара което значи че има акари но тимола няма ефект. Всички колеги в района опушват с амитраз и са много доволни от ефекта а пробите винаги са абсолютно чисти, даже пролетта продадоха акацията на по висока цена заради качеството, в интернет пише съвсем друго та знае ли човек на какво да вярва.
    Един познат ползва апи лайф вар на основата на тимол, ефект има но цената му е много висока.

 

 
Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •