Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 192

Тема: ТИМОЛ

  1. #141
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Дали може да е фалшив!
    От тук го взех
    http://www.rai-him.com/viewpro.html?cat=8
    И оксалова си взех от тук
    Всичко е възможно. На мен ми прави впечатление, че на ценоразписа излиза тимол - 500гр 55лв, но не пише ч.з.а или каквото и да било.
    Най-вероятно изобщо нямат документи за химикала или чистотата му е ниска или има нещо друго нередно с него.

    Сега проверих в една чужда фирма с име и цената е 335лв / 500гр с чистота 99.9%
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #142
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ами общо взето почти навсякъде му е такава цената.Само при една фирма срещнах цена от 330 лв за кг.

  3. #143
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Тимола, за сега, е само 2 вида и няколко подвид:
    - Тимол добит по химичен път - евтин вариант
    - Тимол извлек от мащерка - скъп вариант


    - маслен извлек по химичен път -скъп
    - етерично масло от дестилат - много скъп
    - етерично био масло студено пресовано - най-скъп

    Въпросът е от кой вид има най-голям ефект

  4. #144
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    това вече е гатанка,или ще играем на тото

  5. #145
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Колеги,аз от миналата година се опитвам да практикувам пчеларство.Тази година за първи път третирах с тимол на 18.08.2015г и споделих със СТАРИТЕ ПЧЕЛАРИ.Те скочиха и ме нападнаха ТИ СИ ЛУД ЩЕ ТИ ИЗМРАТ КОШЕРИТЕ САМО ЛЕНТИЧКИ НИЩО ДРУГО!!!Мисля да третирам още един път с тимол,а после два пъти с мравчена кесилина.Какво да правя?

  6. #146
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от the_lefty Виж публикацията
    Колеги,аз от миналата година се опитвам да практикувам пчеларство.Тази година за първи път третирах с тимол на 18.08.2015г и споделих със СТАРИТЕ ПЧЕЛАРИ.Те скочиха и ме нападнаха ТИ СИ ЛУД ЩЕ ТИ ИЗМРАТ КОШЕРИТЕ САМО ЛЕНТИЧКИ НИЩО ДРУГО!!!Мисля да третирам още един път с тимол,а после два пъти с мравчена кесилина.Какво да правя?
    А после може и 6 пъти с оксалова киселина, 9 пъти Екостоп, 11 пъти с АпиЛайф Вар и накрая за всеки случай 13 пъти с Перицин!!! А напролет ще прочетем коментара "Нещо имам голям подмор." Кому е нужно подобно издевателстване над горките създания, колега? Ти замислял ли си се, че въпреки, че са насекоми все пак са живи същества? Използването на киселини и препарати (пък били те и с природен произход) не е чак толкова безвредно. Каква е целта на 3546546 третирания, които планираш? Имаш сериозна инвазия на акар или просто третираш "за всеки случай"? Правил ли си контрола на някой кошер за наличие на акар? Моля те недей така! Щом гледаш от скоро, прочети малко има 1000 теми в този форум за борба с акара. Изчети ги и тогава реши с кое колко и как да третираш.

  7. #147
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    А после може и 6 пъти с оксалова киселина, 9 пъти Екостоп, 11 пъти с АпиЛайф Вар и накрая за всеки случай 13 пъти с Перицин!!! А напролет ще прочетем коментара "Нещо имам голям подмор." Кому е нужно подобно издевателстване над горките създания, колега? Ти замислял ли си се, че въпреки, че са насекоми все пак са живи същества? Използването на киселини и препарати (пък били те и с природен произход) не е чак толкова безвредно. Каква е целта на 3546546 третирания, които планираш? Имаш сериозна инвазия на акар или просто третираш "за всеки случай"? Правил ли си контрола на някой кошер за наличие на акар? Моля те недей така! Щом гледаш от скоро, прочети малко има 1000 теми в този форум за борба с акара. Изчети ги и тогава реши с кое колко и как да третираш.

    Благодаря колега,но изгледай това и ще говорим тогава!https://www.youtube.com/watch?v=oKi-fzQAgnw

  8. #148
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от the_lefty Виж публикацията
    Благодаря колега,но изгледай това и ще говорим тогава!https://www.youtube.com/watch?v=oKi-fzQAgnw
    Остави го тоя какво говори. Не го познавам, но като видях на 6та минута как казва, че ако на ден падали на дъното повече от два акара се налага третиране изгубих желание да го гледам. Скутелатор (и него не го познавам, но от писаното оставам с впечатление, че е много навътре в нещата) има една много добра статия писана от него, потърси я във форума.

    п.п Прикачам файла
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  9. #149
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Остави го тоя какво говори. Не го познавам, но като видях на 6та минута как казва, че ако на ден падали на дъното повече от два акара се налага третиране изгубих желание да го гледам. Скутелатор (и него не го познавам, но от писаното оставам с впечатление, че е много навътре в нещата) има една много добра статия писана от него, потърси я във форума.

    п.п Прикачам файла
    Още един път благодаря,ще прочета много внимателно изследването!

  10. #150
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2014
    Мнения
    43
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Остави го тоя какво говори. Не го познавам, но като видях на 6та минута как казва, че ако на ден падали на дъното повече от два акара се налага третиране изгубих желание да го гледам. Скутелатор (и него не го познавам, но от писаното оставам с впечатление, че е много навътре в нещата) има една много добра статия писана от него, потърси я във форума.

    п.п Прикачам файла
    Да,прочетох го,но още повече се обърках за третирането.Какво да правя?Наистина не съм правил контроли,но все пак нали трябва някъква профиктика да се направи.

 

 
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •