Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 20 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 192

Тема: ТИМОЛ

  1. #111
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Аз недогледах и взех от лецитина, който е в желатинови капсули и е течен. С него не ми се получиха нещата. Купете си лецитин на ГРАНУЛИ.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Колега лицетин на гранули от къде намери,че само те ме мъчат
    Аз използвам този

    http://www.nutrim.bg/product/1/34-Pure-Lecithin

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Аз използвам този

    http://www.nutrim.bg/product/1/34-Pure-Lecithin
    Благодаря за инфото (y)
    Милен Михов

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Здравейте прегледах целият форум за ТИМОЛ и се извинявам че нищо не разбрах ГРАМ , МИЛИГРАМ , ЛИТЪР , МИЛИЛИТЪР ???? Мога да ви разкажа за ТИМОЛ който го ползвам 3-4 години .Против ферментация на захарен сироп д-р Желязкова дава от гр. до гр. и половина на 10 л. захарен сироп. В някой чужди сайтове дават против ферментация до 2 гр. , а за борба срещу НОЗЕМАТОЗА , ТРАХЕЕН АКАР от 5 гр. до 7 гр.Лично аз опитах до 3 гр. на 10 л. , много издава силна миризма и се страхувах от кражба. До колкото смесването на ТИМОЛ със захарен сироп , някой не разбърква както трябва. Разтвора се приготвя предварително в затоплен спирт , след разтопяването на захарта , разтворът се изсипва в сиропа на много тънка струйка и се разбърква със дрелка на максимални обороти . Матеев извинявай за да разбереш дали сиропът ще ферментира в хранилката , ще трябва да знаеш колко литра един силен кошер може да ти донесе на ден и колко е консумацията на пилото, (това го пише в книгите) и тогава ще разбереш дали меда ще замирише на тимол. С уважение първия приятел на пчелите МУХОЗОЛ- ха-ха-ха

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    До колкото смесването на ТИМОЛ със захарен сироп , някой не разбърква както трябва. Разтвора се приготвя предварително в затоплен спирт , след разтопяването на захарта , разтворът се изсипва в сиропа на много тънка струйка и се разбърква със дрелка на максимални обороти .
    Ако резултата от това смесване е бистър сироп без мазни петна отгоре ,а само да мирише на тимол, то този начин на смесване работи.
    Поздрави на Мухозол

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Провери на следващия ден в хранилката. Липсата на мазни петна ще е сигурен белег за успех.
    А иначе колкото по-високи са оборотите толкова по малки и невидими са частиците на емулсията която се получава.Затова и времето на покой ще покаже доколко постигнатото е разтвор и доколко емулсия.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Сипах от 300до 500 мл.в зависимост от силата на семейството, до другата вечер почти на всякъде бяха вдигнали половината сироп.Не забелязах да има петна отгоре.

  8. #118
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    И все пак ако има не разтворен тимол в сиропа той се изпарява и попада в гнездото и сигурно вреди на акара?? НЕ ЗНАМ ПРОВЕРЕТЕ МОЖЕ БИ ИМА НЯКАКВА ЛОГИКА!!!

  9. #119
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    И все пак ако има не разтворен тимол в сиропа той се изпарява и попада в гнездото и сигурно вреди на акара?? НЕ ЗНАМ ПРОВЕРЕТЕ МОЖЕ БИ ИМА НЯКАКВА ЛОГИКА!!!
    Ако пускаш опитни плъхове от височина 50 метра върху циментова настилка, вероятно това ще причини смърт на всеки един от тях.
    Ако височината е 25 метра, вероятно ще загинат само половината от тях.
    Ако височината е само 2 метра, какъв процент от тях биха загинали?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Аз използвам този

    http://www.nutrim.bg/product/1/34-Pure-Lecithin
    Ако си купиш от лецитина в Д и М ще разбереш какъв боклук е този на нутрим. Този в Д и М е на гранули и трябва да ползваш пасатор, но резултата е смайващ.
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 12 от 20 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •