Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 16 от общо 16
  1. #11
    Благодаря ви колеги. Не знам дали въобще ще си купя нещо от там, но искам да съм информиран. Не съм сигурен колко дена е точно изложението, но аз ще съм там на 2 и 3 октомври. Ще пътувам с кола.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Юри, ходи ли? Чакаме доклада
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #13
    Ходих. Но не си купих центруфуга. Имаше само една която отговаряше на изискванията ми за рамки, но беше доста обемиста и реших че ще си купя от тук. Взех си обрамчени ХР по 350 динара. Не обрамчените за десет рамкови, бяха по 220. 119 динара =1 лев.
    Писах в друга тема, че не видях изобщо стандартен ДБ, само ЛР и модифициран ДБ и всички с дебелина на стените 20 мм. Съответно мрежести дъна и мрежести таванки. Пластмасови, полистиролни и тем подобни кошери нямаше. Зимите в сръбско не са по-топли от нашите, но явно пчеларите не се притесняват. Дребен инвентар всякакъв и определено на по-ниски цени. Иначе и машини имаше почти всякакви, но не съм гледал задълбочено.

  4. #14
    Забравих да кажа, отядох си на сръбска скара. и домашна сливова. Прочутите им дюлева и вилямова са спирт и есенция.

    А взех си за 7000 динара бутилка домашна сливова с мед, ама нещо не ме кефи тази комбинация.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Забравих да кажа, отядох си на сръбска скара. и домашна сливова. Прочутите им дюлева и вилямова са спирт и есенция.

    А взех си за 7000 динара бутилка домашна сливова с мед, ама нещо не ме кефи тази комбинация.
    Подариха ми унгарска ракия от круши, много скъпа и нямало по-добра ракия от нея - ако са слагали есенция, то аз не я усетих, направо технически спирт и вода. Жал ми беше да им кажа, че са си дали парите на вятъра, но пихме домашна гроздова сорт "липа"
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    А взех си за 7000 динара бутилка домашна сливова с мед, ама нещо не ме кефи тази комбинация.
    И на мен не ми е "сладко",когато пия сам,а жената ме гледа...Сигурен съм,че при други обстоятелства,"комбинацият а" ще придобие съвсем други достойнства....

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •