Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2015
    Мнения
    4

    Турски термо кошер

    Здравейте. Питането ми е за именно този вид кошери. Става дума за ето това.

    reew.jpg

    Искам да знам повече до него и инвестицията дали си заслужава. Не се впечатлявам от цената му и това не е проблем за мен. Търся качество и най-подходящия кошер за пчелните семейства.Когато семейството не е възпрепятствано от нищо едва тогава може да се радваш на най-доброто от тях. Именно това търся Благодаря ви!

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имам един такъв кошер, ползвах го, отказах се от него, и отдавна се чудя как да го продам. Кошера с нищо не е по-добър от стандартните полски или финландски полистиренени кошери. Както всички виждате, отделено е ОГРОМНО ВНИМАНИЕ на дизайна, и нищо повече. Като функционалност с него има проблеми. Самите му рамки, с които е окомплектован, са пълен боклук.

    Кошера е разработван от КОНСТРУКТОР и от ДИЗАЙНЕР, но в групата явно не е участвувал ПЧЕЛАР. Наред с екстрите му има и доста функционални недомислици. А за цената му да не говорим - убийствена е.

    Най-голямата хвалба, че това е ТЕРМОКОШЕР, не е вярна. Термоизолационните му способности са далеч по-лоши от тези на полистиренените кошери. Има много термомостове, които обезсмислят напълването с изолационна пяна на пластмасовите детайли.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Най-големия недостатък - пчеларя няма къде да захване корпусите, за да ги премести. Изплъзват се от ръцете, особенно ако питите са пълни с мед и корпусите са натежали.

    Най-голямата екстра - има щракалки за захващане на корпусите един с друг, което е добре като защита против бури, но зле като ежедневна работа с такива корпуси.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Такъв кошер има смисъл да си купите само ако искате да се снимате с него или ако имате луксозна вила и искате да сложите на полянката пред нея един кошер като част от интериора, а не като семейство, с което ще работите и от което ще вадите мед.

    Да, кошера е идеален за баровци с луксозни имоти, които посрещат важни гости и искат да демонстрират фалшива загриженост за природата. Подходящ е за покрива на Хилтън или за резиденциите на висшите властимащи, но не е подходящ за пчелар, който иска да си вади хляба с него.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •