Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 238
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215

    Продавам кошери Дадан-Блат

    Изработвам 8-10-12 рамкови кошери Дадан-Блат. Състоят се от дъно, плодник, магазин, хранилка и капак. Всичко е от чам - няма фазери и талашити. Сглобката се лепи и допълнително се навиват по 5-6 винта на страна - общо около 60-65 винта на кошер. Кошерите са стандартен Дадан-Блат с подвижно дъно с клин. Възможно е и с дълбоко дъно и трети вариант - с мое дъно, което ще покажа по долу.

    Цени на 8-рамков стандартен Дадан-Блат с дъно с клин - 60 лв.
    На 10 рамков - 70 лв.
    На 12 рамков - 80 лв.

    Дебелината на стените е 2.5 см., но аз ги правя някъде 2.6-2.7 см. Ако дебелината на стените е 3.3 см. (реално ги правя 3.6-3.7 см.) - допълнително още 10 лв.

    Цени с другото дъно, което ще кача - допълнителни 10 лв.

    Също така изработвам и кошери Фарар и Лангстрот-Рут. Има възможност за изработка и на индивидуални модели по желание на клиента. Цените за тях се договарят на място.

    Производствената база се намира в с. Крапец, Врачанска област - на 8 км от Враца и на 6 от Мездра.
    За повече информация - тел. 0878 995 307.
    Галин

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215

    Снимки на базовия модел




















  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336

    Това с трупчето за по лесно отделяне на магазина ми хареса

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Каква е цената само на магазин 10 рамков с дебелина 2.5см ?

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    15 лв за магазин 10 рамков 2.6-2.7 дебелина

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Браво Галине, взел си под внимание повечето забележки направени от Матеев, но накрая пак проявяваш излишно творчество.
    Какво значи дебелина 25 мм, но реално ги правя 26-27 , в дърводелството, специално при кошерите се работи с точни размери В случая дебелината на кошера е 25 мм. Ако ги направиш по-дебели и човек си купи магазини от друг производител, който ги прави по стандарт 25 мм, става разминаване и не пасване. Няма стандарт 26-27 мм, има 25 мм.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Браво Галине, взел си под внимание повечето забележки направени от Матеев, но накрая пак се ..... на метеното.
    Какво значи дебелина 25 мм, но реално ги правя 26-27 , в дърводелството, специално при кошерите се работи с точни размери В случая дебелината на кошера е 25 мм. Ако ги направиш по-дебели и човек си купи магазини от друг производител, който ги прави по стандарт 25 мм, става разминаване и не пасване. Няма стандарт 26-27 мм, има 25 мм.
    Да съгласен съм с теб и мерси правя ги на 2.6-2,7 като бонус цял готов кошер иначе по детайли кой на какъв размер дебелина иска все си мисля че човек тръгнал да си взима готов кошер на 2.5 дебелина апък някой като мен му го направи с 2-3 мм по дебел като бонус ще е доволен но може и да греша и пак казвам правя ги на размер който ми е дал клиента

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    По-добре му направи рамки като бонус, това твоето не е бонус. Това си е някакво твое странно мислене, като на дърводелец, който прави кошери-сандъци, но не отглежда пчели.
    Поздрави.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    може и да си прав но както и да е пак казвам че ги изработвам по желание кой на каквато дебелина иска миналата седмица правих на един кандидат пчелар на 4.5 дебелина

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от galin79 Виж публикацията
    може и да си прав но както и да е пак казвам че ги изработвам по желание кой на каквато дебелина иска миналата седмица правих на един кандидат пчелар на 4.5 дебелина
    Всички начинаещи искат и правят странни неща, сигурно го е страх да не умрат от студ пчелите....
    И аз бях същия навремето.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •