Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 238
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Покривната табла от четвъртата снимка ми изглежда много плитка. Като се постави хранилката, капака ще лежи върху хранилката, вместо върху таблата.
    само така ти се струва всичко е точно

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Дебелина на стените на кошера от 25 мм е достъчна за успешно презимуване, но би забавило пролетното развитие, когато нощите са студени, а пчелите отглеждат големи площи с пило. По-добре прави ДБ с дебелина на стените съгласно БДС - предполагам, че беше 33мм. За по-сигурно погледни пчеларската енциклопедия. Друг е въпросът, ако човек иска да ползва 10 рамкови магазини на корпусен кошер. Тогава пък трябва да са дебели по 25 мм.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    мерси много за съвета тоя е на 2.5 не знам как да го кажа но в нашия край хората са малко чепати всеки си има разни теории и виждания 1 с 1 няма с еднакво виждане всеки различно иска да му се изработят и аз няма как трябва да им огаждам

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    човека ще ги ползва за подвижно пчеларство и съм ги направил тъка че да го блъскаш,въртиш,та дори и да го обърнеш на обратно и да го тръскаш няма никакво разместване

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Обърни внимание на слънчевия съвет! Каквото и да им направиш, все ще са недоволни.И аз съм така. Обаче има изключения. Ти като си търговец направи стока дето е по-добра, по- качествена и по- скъпа! Щото като е по- евтина и баба знае. И мен постоянно ме врънкат клиенти да им правя нехарактерни за мен неща. Имам собствен стил и категорично отказвам. Мога но не правя- мрънкането е по-малко! Поздрави!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    мерси много за съвета може би згреших и вече го виждам че е тъка оставих се на клиента каквото иска това правя гледаме пишем това тук това там и тъка с тоя вид направо се скапъх с 2 табли и 1 ханеманова решетка и всичко е на фалц от 2 страни от дъното до капака 300 операций за 1 кошер и реално не знам колко струва 1 такъв кошер

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от galin79 Виж публикацията
    мерси много за съвета може би згреших и вече го виждам че е тъка оставих се на клиента каквото иска това правя гледаме пишем това тук това там и тъка с тоя вид направо се скапъх с 2 табли и 1 ханеманова решетка и всичко е на фалц от 2 страни от дъното до капака 300 операций за 1 кошер и реално не знам колко струва 1 такъв кошер
    Аз ли пак да давам съвети? Ами позавърти се покрай някои майстори все едно, че ще купуваш кошери за да започваш да гледаш пчели и подпитай как, какво, защо. Де да те знаех, че не знаеш цените и да си поръчам 100-тина бройки и да ти кажа някаква символична сумичка.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    е чак пък толкова да съм хахо за въпросния кошер незнам реалната цена колко е

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от galin79 Виж публикацията
    човека ще ги ползва за подвижно пчеларство и съм ги направил тъка че да го блъскаш,въртиш,та дори и да го обърнеш на обратно и да го тръскаш няма никакво разместване
    Винаги съм имал нужда от подобна хралупа , че и мечка да я мачка ,майкта вътре да пее приспивни песни на дечурлигата и да не и пука кой я тръска ! Евала за сандъка и ,че го направи достояние на масите !

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.06.2015
    Мнения
    215
    мерси жив и здрав бъди

 

 
Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •