Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 40
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    10.02.2013
    Мнения
    67

    ИЗЧЕЗНАЛИ ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ

    Здравейте на всички.Работя с фарар направих 5 късни отводки на по 8 междурамия с пчели като 4 бяха с пило и 4 с мед и пило.Майките бяха приети и започнаха да се развиват добре семействата .Третирах ги против акар.Стеснени с преградна дъска 4 рамки на 2 корпус и 4 на първи със стеснени входове и мишепредпазители подхранвах през ден със инвертиран сироп.В един момент две от отводките започнаха да отслабват видимо майките снасяха но пчелите намаляваха докато на единия кошер напълно не изчезна семейството а на другия останаха шепа пчели и майката която продължаваше да снася . Периода от видимото отслабване ди изчезването 2 седмици. Няма умрели пчели по дъното меда по рамките си стой няма мъртво пило или яйца нищо не е останало освен мед.Останалите отводтки се развиват нормално.Отбелязвам факта че пчелина е на открито няма дървета и има голямо наличие на пчелояди .Ако някой е имал подобни проблеми или има идеи на какво се дължи това ще се радвам да сподели .Благодаря.

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    На тоя въпрос може да ти отговори само проф. Вълчовски.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    преди година две и при мен се случи подобно изчезване,но според мен беше акара други викаха че било някакъв синдром.От кото взех по сериозни мерки с борбата срещу акара нямам тоя проблем

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Според мен имаш голяма опаразитеност на семействата с акар.
    Успех!

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    10.02.2013
    Мнения
    67
    Отводката е направена от здраво семейство няма как да е от акара

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от manolibo Виж публикацията
    Здравейте на всички.Работя с фарар направих 5 късни отводки на по 8 междурамия с пчели като 4 бяха с пило и 4 с мед и пило.Майките бяха приети и започнаха да се развиват добре семействата .Третирах ги против акар.Стеснени с преградна дъска 4 рамки на 2 корпус и 4 на първи със стеснени входове и мишепредпазители подхранвах през ден със инвертиран сироп.В един момент две от отводките започнаха да отслабват видимо майките снасяха но пчелите намаляваха докато на единия кошер напълно не изчезна семейството а на другия останаха шепа пчели и майката която продължаваше да снася . Периода от видимото отслабване ди изчезването 2 седмици. Няма умрели пчели по дъното меда по рамките си стой няма мъртво пило или яйца нищо не е останало освен мед.Останалите отводтки се развиват нормално.Отбелязвам факта че пчелина е на открито няма дървета и има голямо наличие на пчелояди .Ако някой е имал подобни проблеми или има идеи на какво се дължи това ще се радвам да сподели .Благодаря.
    Тези отводки са ти направени с преобладаващо по - стари пчели, които са напуснали кошера или измрели от старост.

  7. #7
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Тези отводки са ти направени с преобладаващо по - стари пчели, които са напуснали кошера или измрели от старост.
    Аз пък си мислех, че възрастта се отразява негативно върху мобилността. НО, нищо чудно да са били някакви бабички спринтьорки -тихом мълком със бастунчетата и.... дим да ги няма.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Аз пък си мислех, че възрастта се отразява негативно върху мобилността. НО, нищо чудно да са били някакви бабички спринтьорки -тихом мълком със бастунчетата и.... дим да ги няма.
    Абе Скутелаторче, защо ме дразниш? Ако е сформирал отводката с пити от края на кошера, които имат пчели, но са предимно стари(15-20 дневни). Младите са тук - там. Какво ще се получи след две седмици, както пише колегата? Половината се върнали, 1/3 примерно измрели и какво остава в кошера - майката, 20-на пчели, яйца в 20 - 30 килийки и калпавия акъл на пчеларя в петия ъгъл на кошера.

  9. #9
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    А ти прочете ли че става въпрос за отводки с по 8 рамки с пило!
    Аз бих очаквал две седмици по-късно повечето пило да се е излюпило и отводката ДА ВРИ от пчели.

    Много се кефя, когато пчеларите използват антропоморфизми за да дадат някакво обяснение на въпрос, чийто отговор не знаят.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    А ти прочете ли че става въпрос за отводки с по 8 рамки с пило!
    Аз бих очаквал две седмици по-късно повечето пило да се е излюпило и отводката ДА ВРИ от пчели.

    Много се кефя, когато пчеларите използват антропоморфизми за да дадат някакво обяснение на въпрос, чийто отговор не знаят.
    Очаквал си да ври, но не ври нали. Хайде сега помисли малко повече и може да ти дойде на ума, че съм прав. Ти пак си чакай да си ВРИ, но не кошера.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •