Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 51
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    В Германия, а и в целия западен свят титла доцент не съществува. Най-близкото по ранг е associate professor.
    От всички учени най-голям принос има проф. Армбрустер(принудително пенсиониран от нацистите, тъй като възглезите му не отговаряли на политиката за чиста арийска раса пчели, пък и за всеко едно друго животно.), имало е и доктори, както и обикновенни научни работници в опледелен момент от тяхната кариера (всеки е тръгнал от някъде.). Освен това, през цялото време брат Адам се е ползвал с пълната подкрепа на Британското правителство (самото разрастване на манастирския пчелин е по молба на правителството; мисиите в различните държави по света също са били невъзможни без участието на правителството и различните консулства по места)

    Като цяло, едно такова начинание, каквото никога до тогава не е било правено, би било невъзможно без солидна теоритическа основа и задълбочени познания по всеки един аспект от биологията, симбиотиката, инстинктите и функционирането на едно семейство. Въпреки всичко , по онова време е имало сериозни пропуски в това, което е било известно на науката и някои факти са се учели в движение- от родословието може да се забележи, че на няколко пъти са били допускани фатални грешки, от които брат Адам е успявал да се измъкне на косъм. От напътствията оставени от брат Адам, все още има останали и такива, които науката тепърва доказва.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    Мобилния телефон в поста е недействителен.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от keser Виж публикацията
    Мобилния телефон в поста е недействителен.
    Не съм звънял но е записан на документа, който ми дадоха от там.Грешката е моя за което се извинявам тел. е: 0882552256 и 0889559989
    Този пост е редактиран от jorors; 20.09.2015 в 09:50.

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Честито на колегите!

    Входящ номер: Име: Състезателен бал:
    0191 ГЕОРГИ ИВАНОВ ХРИСТОВ 4,97
    0368 СВЕТОСЛАВ РОСИМИРОВ МАТЕЕВ 5,00
    0369 РОСИМИР СТАНЧЕВ МАТЕЕВ 5,09
    0386 МАРИЯ ГЕОРГИЕВА МАТУШЕВА 4,78
    0387 ИСКРЕН ГЕОРГИЕВ МУТАФОВ 4,26
    0406 ЕФРЕМ ЕЛИНОВ МОЛЛОВ 4,52
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 12.10.2015 в 08:38.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2013
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Честито на колегите!

    Входящ номер: Име: Състезателен бал:
    0191 ГЕОРГИ ИВАНОВ ХРИСТОВ 4,97
    0368 СВЕТОСЛАВ РОСИМИРОВ МАТЕЕВ 5,00
    0369 РОСИМИР СТАНЧЕВ МАТЕЕВ 5,09
    0386 МАРИЯ ГЕОРГИЕВА МАТУШЕВА 4,78
    0387 ИСКРЕН ГЕОРГИЕВ МУТАФОВ 4,26
    0406 ЕФРЕМ ЕЛИНОВ МОЛЛОВ 4,52
    Пропускаш студентите редовна форма на обучение, някой от които държавна поръчка:
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Тракийски университет, Кандидатстудентски прием
    1 класиране магистри държавна поръчка, 7 октомври 2015 г.
    Статистика
    Входящ номер: Име: Състезателен бал: Желание номер: Специалност и форма на обучение:
    0335 ДИЯН ТАНЕВ ГЕРМАНОВ 4,85 1 Специални отрасли редовно



    Тракийски университет, Кандидатстудентски прием
    2 класиране магистри платено, 9 октомври 2015 г.
    Статистика
    Входящ номер: Име: Състезателен бал: Желание номер: Специалност и форма на обучение:
    0072 ХРИСТО ИВАНОВ ИВАНОВ 4,76 1 Специални отрасли редовно
    0191 ГЕОРГИ ИВАНОВ ХРИСТОВ 4,97 1 Специални отрасли задочно
    0368 СВЕТОСЛАВ РОСИМИРОВ МАТЕЕВ 5 1 Специални отрасли задочно
    0369 РОСИМИР СТАНЧЕВ МАТЕЕВ 5,09 1 Специални отрасли задочно
    0386 МАРИЯ ГЕОРГИЕВА МАТУШЕВА 4,78 1 Специални отрасли задочно
    0387 ИСКРЕН ГЕОРГИЕВ МУТАФОВ 4,26 1 Специални отрасли задочно
    0406 ЕФРЕМ ЕЛИНОВ МОЛЛОВ 4,52 1 Специални отрасли задочно

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Ами да кажем едно наздраве за всички колеги! Днес заверихме първият семестър!

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не знам защо никой от колегите все още не се е похвалил, така че ще го направя аз. В Четвъртък на 13 Октомври 2016 г. се проведе Държавния изпит, който успешно беше издържан от цялата група. От тази дата нататък в България вече има 9 нови МАГИСТРИ ПО ПЧЕЛАРСТВО:

    1. зооинж. Росимир Станчев Матеев (гр. Габрово)
    2. зооинж. Светослав Росимиров Матеев (сина ми)
    3. зооинж. Иван Николов Кожухаров (гр. Сливен)
    4. зооинж. Ефрем Елинов Моллов (гр. Смолян)
    5. зооинж. Искрен Георгиев Мутафов (гр. Русе)
    6. зооинж. Георги Иванов Христов (гр. Стара Загора)
    7. зооинж. Мария Георгиева Матушева (гр. Пловдив)
    8. зооинж. Диян Танев Германов (гр. Стара Загора)
    9. зооинж. Христо Иванов Иванов (гр. Стара Загора)


    Първите 8 магистъра от списъка са и членове на БПРА. Има още един нов Магистър по пчеларство (зооинж. Минчо Желев Минчев), който избра вместо Държавен изпит да прави ДИПЛОМНА РАБОТА, и който ще я защитава до 2-3 седмици. Така в БПРА вече има 9 НОВИ МАГИСТРИ ПО ПЧЕЛАРСТВО.

    По този начин от 13 Октомври 2016 г. на практика Магистрите по пчеларство в България СЕ УДВОИХА, и от всички налични към днешна дата магистри, ПОЛОВИНАТА СА ЧЛЕНОВЕ НА БПРА.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За който не знае, Магистрите по пчеларство съгласно закона ИМАТ ПРАВО ДА СЕ ЗАНИМАВАТ СЪС СЕЛЕКЦИОННА ДЕЙНОСТ и да произвеждат ЕЛИТНИ ПЧЕЛНИ МАЙКИ.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Вземи изхвърли тез ябълки (тя ябълката отдавна си свърши работата) четвъртък, петък, събота ,та чак неделя...., голям зор....... Ха да ви е честито....

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Вземи изхвърли тез ябълки (тя ябълката отдавна си свърши работата) четвъртък, петък, събота ,та чак неделя...., голям зор....... Ха да ви е честито....
    Аз лично съм с бъбречни кризи от деня преди държавния изпит, та чак до преди малко. На самия изпит бях с криза, и гълтах цели шепи обезболяващи. Сега сядам на компютъра и се чудя дали няма да ме свие пак след половин час. Та аз имам оправдание защо не съм написал за новината ....

    Колкото до колегите - ами може би са СКРОМНИ и не искат да се хвалят, но това е новина със значение за целия пчеларски сектор, и не беше редно да се държи в тайна.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •