Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч

    ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ

    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Много важно че не я разкрива тайната си,като правиш сиропа слагаш цветове от Акация примерно и по тоя начин пчелите събират най вече акациев мед.По тоя начин се събира монофлорен мед,така че и ние знаем ,,голямата,, тайна.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Това с цветовете е част от "дресировката" на пчелите, за която Бай Любен Радоев отделя половин страница в "Календарния...". Да си призная преди много време и аз съм се пробвал 2-3 пъти, но мойте пчели тогава категорично не се поддадоха на дресировка, а сега пък на мен не ми се занимава с щуротии. Специално за акацията ми се струва че няма нужда от таквиз салтанати.
    Иначе Д-р Стоимир Младенов в своята книга "Пчелните продукти-храна и лекарство" разказва за "експресния" мед. Даже мисля имаше описани "морковен мед", "боров мед" и прочие неща които всеки пчелар може да си ги направи. На французина продукцията е точно по таз технология, мисля.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Това с цветовете е част от "дресировката" на пчелите, за която Бай Любен Радоев отделя половин страница в "Календарния...". Да си призная преди много време и аз съм се пробвал 2-3 пъти, но мойте пчели тогава категорично не се поддадоха на дресировка, а сега пък на мен не ми се занимава с щуротии. Специално за акацията ми се струва че няма нужда от таквиз салтанати.
    Иначе Д-р Стоимир Младенов в своята книга "Пчелните продукти-храна и лекарство" разказва за "експресния" мед. Даже мисля имаше описани "морковен мед", "боров мед" и прочие неща които всеки пчелар може да си ги направи. На французина продукцията е точно по таз технология, мисля.
    Ха сега аз да ви светна нещо. Не се получава дресировката защото чая от дадената билка се разпознава от пчелите за разлика от хората. Да ме извинява Бай Любен Радоев, ама си мисля, че мъничко тук е посгрешил.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Еее, на теб ти е простено, ти отдавна си на други висоти и не си отварял "Календарния...", ама аз сега направих справка. Та Бай Любен, накрая на описанието на "дресировката", само с едно изречение споменава за "чая". Очевидно и Той го е смятал това нещо за аджамийска работа.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Еее, на теб ти е простено, ти отдавна си на други висоти и не си отварял "Календарния...", ама аз сега направих справка. Та Бай Любен, накрая на описанието на "дресировката", само с едно изречение споменава за "чая". Очевидно и Той го е смятал това нещо за аджамийска работа.
    Така, така. Справки трябва да се правят и усилено да се чете. За да не се съмняваме в знанията си.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Пчели ще победят терористите.


    Италиански учени твърдят, че в борбата срещу тероризма ще бъдат от полза и пчелите.
    Тези насекоми имат много добре развито и надеждно обоняние. Правилно обучени, така те могат да откриват наличието на взривни вещества и по този начин да осуетяват терористични атаки. Италианските учени са готови да обучават „армия от пчели”, която ще подкрепи силите за сигурност в борбата срещу тероризма.

    Италианският изследовател Марино Кваранта твърди, че за откриването на взривни вещества са най-подходящи медоносните пчели. Правилно обучени, пчелите могат да работят по летищата или пристанищата. В сравнение с обучаването на кучета, които до настоящия момент са натоварени с трудната задача да издърпват опасните заряди, разходите за обучение на пчелите ще бъдат много по-малки, а обучението им ще отнема по-кратко време. Цената за закупуването на 20 хиляди пчели е около 80 евро. В рамките на два дни пчелите без проблем могат да се научат да откриват наличието на опасни вещества.
    Ученият споделя, че техният метод на обучение е много прост. Главна роля играят тръбичките на насекомите и тяхното наблюдение. Пчелите могат да бъдат научени да ги изпъват, само когато усетят миризмата на експлозиви. Единственият проблем за такова решение е краткият жизнен цикъл на пчелите и необходимостта от постоянен обмен на рояка.


  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Незам дали ще преборят тероризма,но дано НЕ се научат да боравят с това на снимките,че много пушилка ще се вдигне в сраната(не само в нашата).

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пчели ще победят терористите.


    Италиански учени твърдят, че в борбата срещу тероризма ще бъдат от полза и пчелите.
    Тези насекоми имат много добре развито и надеждно обоняние. Правилно обучени, така те могат да откриват наличието на взривни вещества и по този начин да осуетяват терористични атаки. Италианските учени са готови да обучават „армия от пчели”, която ще подкрепи силите за сигурност в борбата срещу тероризма.

    Италианският изследовател Марино Кваранта твърди, че за откриването на взривни вещества са най-подходящи медоносните пчели. Правилно обучени, пчелите могат да работят по летищата или пристанищата. В сравнение с обучаването на кучета, които до настоящия момент са натоварени с трудната задача да издърпват опасните заряди, разходите за обучение на пчелите ще бъдат много по-малки, а обучението им ще отнема по-кратко време. Цената за закупуването на 20 хиляди пчели е около 80 евро. В рамките на два дни пчелите без проблем могат да се научат да откриват наличието на опасни вещества.
    Ученият споделя, че техният метод на обучение е много прост. Главна роля играят тръбичките на насекомите и тяхното наблюдение. Пчелите могат да бъдат научени да ги изпъват, само когато усетят миризмата на експлозиви. Единственият проблем за такова решение е краткият жизнен цикъл на пчелите и необходимостта от постоянен обмен на рояка.

    От това по - тъпо нещо не съм чувал.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •