Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    27.08.2015
    Мнения
    4

    нападение от стършели

    Здравейте ,нова съм в този форум както и с пчелите .Имам си два кошера от тази година ,но тази година от 2 месеца постоянно ни нападат стършели .Сложила съм примамки със захарен сироп и малко оцет и само днес се удавиха 6 броя и два убихме .Но наблюдавам пчелите много са нервни ,дали няма да пострадат от тези нападения ?

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от ribkaaa Виж публикацията
    Здравейте ,нова съм в този форум както и с пчелите .Имам си два кошера от тази година ,но тази година от 2 месеца постоянно ни нападат стършели .Сложила съм примамки със захарен сироп и малко оцет и само днес се удавиха 6 броя и два убихме .Но наблюдавам пчелите много са нервни ,дали няма да пострадат от тези нападения ?
    Здраве,дай повече инфо.Какво имаш предвид под нервни?Има ли борба на прелката?
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    27.08.2015
    Мнения
    4
    борба на прелките няма ,но доста пчели има пред и около самия кошер влизат излизат облитат ли не дават да се премине на по малко от 2 м ,а стършелите продължават да идват още 5 удавих в бутилките с примамката .А как да разбера дали и в кошера не се е вмъкнал някой от тях ?

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от ribkaaa Виж публикацията
    борба на прелките няма ,но доста пчели има пред и около самия кошер влизат излизат облитат ли не дават да се премине на по малко от 2 м ,а стършелите продължават да идват още 5 удавих в бутилките с примамката .А как да разбера дали и в кошера не се е вмъкнал някой от тях ?
    Най-вероятно се облитат младите пчели.Може молко да им стесниш входовете.Аз днеска им сложих мишепредпазители,така по лесно ще охраняват.Щом има толкова много стършели увеличи капаните.А ако вътре е влезнал някой те ще се справят с него.В темата" врагове на пчелите" е написано много от други колеги.
    Този пост е редактиран от IVO_3; 10.09.2015 в 12:41.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    27.08.2015
    Мнения
    4
    Благодаря за отделеното внимание !

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •