Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 677 ПърваПърва ... 2533343536374585135535 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 6763
  1. #341
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Аз поне успях да окося пчелина и изхвърля тревата.Меда още не мога да извадя поради лошото време в свободните ми дни.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #342
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Станко вади меда и ги прегледай, че са тръгнали да се роят, въпреки че на моите преди акация им извадих по 3 пити с пило и съм сложил по 2 магазина.Изградили , напълнили с мед и нахвъргали маточници, а 5 вече се роиха, та днес направих още 30 отвотки да ги поразбия малко и да им създам работа.

  3. #343
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    В сряда 16 май ще центрофугирам акацията!!!
    Колега Деспотов, резултати от акацията ? Впечатленията ти от ДБ и ЛР към момента ? Благодаря !
    Не съм доволен от ЛР, тази година ДБ средна хубост от 80 кошера половин тон, това е равносметката!!!! И на 5 километра са набарали кучетата малко рапица за да я измешат с акацията!?!

  4. #344
    при мен тази година ДБ 12 с два магазина дадоха по магазин и половина акация,ДБ 10 с два магазина дадоха по 2 магазина акация ,но до един изпаднаха в роево....при ДБ не ползвах решетки....ЛР макар и с решетки ,почти нищо не дадоха и сериозно се замислям къде съм сбъркал и дали да не им направя по една 7 см подставка, за да ги превърна в ДБ.....впечатлението ми от последните 2 години е твърдо в полза на ДБ за моя район....като се добави и големия интерес към ДБ отводките и нулевия към ЛР,май отговора е ясен....

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Благодаря и на двамата! Както и на всички колеги, споделящи личен опит. За мен е важно да си сверявам часовника по практици с биография и прилична бройка от двете системи. За осем години пчеларстване с ДБ и ЛР за първи път виждам какво става при толкова студена зима и ранна паша. Тази година /тенкс на Форума/ зазимих с мрежести дъна и найлон отгоре, в края на зимата ДБ10 изядоха всичко и искаха питка. От пашата двата магазина ги пълнят одма, при добри условия и три. Има ли рапица на 3-4 км поне, вкарват я в магазина. Като обем два магазина са им малко и ги кара на роене или самосмяна. Засега ги удържам с ЛР корпуси отгоре, макар че съм вадил пило. Резултатът е 1:0 за ДБ10, надявам се при слънчогледа и евентуално късна паша да има промяна. Това са си изводи за мен и тъй като съм с малко бройки разбира се че не трябва да се взимат под внимание.

  6. #346
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колеги ще дойдете на моя акъл, че е най-добре за нашия климат е да се глеат пчели в ДБ кошери.

  7. #347
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Акацията от тази година.


    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #348
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Колеги ще дойдете на моя акъл, че е най-добре за нашия климат е да се глеат пчели в ДБ кошери.
    85 % от кошерите в света са многокорпусни!Няма вариант добре гледано семейство в къкъвто и да е модел многокорпусен кошер да даде по малко от ДБ.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  9. #349
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Вече трети ден вадим мед, меда е леко с жълт отенак вероятно акацията е измешана с ясен.70% от кошеите са напълнили с мед по два магазина.
    Искам една тенекия акациев мед, моля пиши ми на лични да се разберем.

  10. #350
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Манна небесна! При мен тече като лейка без да тръскам питата!!! Липата е цъфнала но този нектар не е от нея?!? Прилича ми на 2003!!! Дано и при вас да е така! Успех!

 

 
Страница 35 от 677 ПърваПърва ... 2533343536374585135535 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •