Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 677 ПърваПърва ... 2230313233344282132532 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 6763
  1. #311
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Здравейте някой можели да каже какво става със рапицата.Сложих магазините преди две седмици когато започна да цъфти.Но незнам петък да ли да си ходя да видя как е работата.Миналата година за две седмици бяха напълнили магазините.Та ако може някой колега да сподели какво е положението. wink;

  2. #312
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Днес напрвих първите 10 отвотки и хванах първия кошер със заложени маточници за роявяне, за сега съм го спрял, кошерите са на 8-9 рамки с пило и започнах да слагам на останалите кошери магазини.Като гледам акацията няма да бави до седмица ще е цъфнала масово.
    Щастлиф съм ,че в раиона ми няма рапица, че при тия силни кошери сега трябваше да бях мобилизирал всички пчелари в Берковица да гоним рояци и да чистим маточници.

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Здравейте някой можели да каже какво става със рапицата.Сложих магазините преди две седмици когато започна да цъфти.Но незнам петък да ли да си ходя да видя как е работата.Миналата година за две седмици бяха напълнили магазините.Та ако може някой колега да сподели какво е положението. wink;
    Колега, какво е положението при твоите семейства, само ти можеш да ни кажеш, и как е работата...

  4. #314
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Здравейте приятели.На 3 април пуснах пост за загуба на майка и заложени свищеви маточници.Мислех да разформировам това сем поради липсата на полово зрели търтеи по това време, но любопитството ми надделя и го оставих.Произведоха си свищева майка и в момента е оплодена и снася.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #315
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Имах запечатани маточници в началото на март ! Подсилих с 2 пити пило в края на март и сега кошера е с магазин !
    Невсичко с две бузи е лице !

  6. #316
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    И моите 3 кошери без майки си произведоха свишеи майки и си снаят сигурно са се оплодили преди двайсетина дни, от тях няма да вадя мед но се надявам за догодина да са станали силни кошери.

  7. #317
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Колега ако знаех нямаше да питам.Просто се намирам на140км от пчелина.Затова искам да попитам някой колега който е по близо до неговите кошери и има рапица.

  8. #318
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    При нас в Берковица акацията цъфна и ясена и глога продължават да цъфтят , сигурно тази година ще измешат акациевия мед с ясенов. Дори вече има и напръскани с нектар магазини.Изненадващо след тази студена зима и пролет акацията цъфна около седмица по-рано.По мои изчисления трябваше да цъфне около 10 май.

  9. #319
    И аз така си мислех, но уви. При мен до 5-6 дена ще прецъфти, а семействата ми не бяха напълно подготвени. Но здраве да е, има и други паши.

  10. #320
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    В сряда 16 май ще центрофугирам акацията!!!

 

 
Страница 32 от 677 ПърваПърва ... 2230313233344282132532 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •