Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 677 ПърваПърва ... 3038394041425090140540 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 6761
  1. #391
    Защо в ДБ мишките не ти правят пакости,а в ЛР правят?

  2. #392
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Bee4o
    Аз на скоро имах проблем с мишки в кошера.На един от мн.корпусните мрежата ми е от силиконова мрежа и норнално тя го е изгризала и оп ватре,вътре яла ,срала и пикала ,сложих капан за мишки вътре,хванасе,пак заредих ,пак се хвана ,пак заредих ,беше изяла примамката и ми стана ясно че така не става ,смениш кошера с ДБ ,сега е ОК.мНого пчели бяха изядени но семейството ще оцелее.
    Не в кошера е причината. Мрежата е избрана неправилно.

  3. #393
    Наблюдател
    Регистриран
    04.12.2012
    Мнения
    14
    Да мрежата ми беше проблем а нямах метална но пак имах празен кошер ,така че смених кошера.
    * Науката е великолепно нещо, ако човек не е принуден да изкарва хляба си чрез нея. Всеки трябва да печели препитанието си, след като избере професия, за която е сигурен, че е в състояние да овладее. Само когато не сме длъжни да даваме отчет някому, можем да намерим радост в научните занимания.

  4. #394
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес ходих поработих на село и гледам имаше много слабо облитане по 10тина пчели, направят едно кръгче и се прибират.
    Времето беше много приятно.

  5. #395
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2012
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Днес ходих поработих на село и гледам имаше много слабо облитане по 10тина пчели, направят едно кръгче и се прибират.
    Времето беше много приятно.
    А днес беше нещо страшно,поне при мене.Красива работа!Всички кошери се облитаха яко,носеха прашец много интензивно.Избутахме тази година без жертви!!!
    Поздрави!

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Направих един оглед на селото в което ще разположа пчелина и в радиус на 5км. всичко е обработваема земя, това май не е добре и се чудя какво да правя.
    1во много се пръска с пестициди
    2 няма бурени и дървета
    Изглежда ми слаба пашата.
    Какво е мнението на опитните пчелари?

  7. #397
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Направих един оглед на селото в което ще разположа пчелина и в радиус на 5км. всичко е обработваема земя, това май не е добре и се чудя какво да правя.
    1во много се пръска с пестициди
    2 няма бурени и дървета
    Изглежда ми слаба пашата.
    Какво е мнението на опитните пчелари?
    За пчелите наличието на масово присъствие на медоноси в близост до пчелина е като близостта и запасите от суровина за заводите.Има ли ги има в комбинация с правилно управление идват успехите, ако ги няма тези условия изводите са ясни.За мен пашата е в основата на успеха в пчеларството останалото зависи от нас.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #398
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес бях на работа и колега ми каза че са му се обадили пчелари, че има обърнати кошери от вятъра.
    Как е при вас?
    Аз се притеснявам за мойте, макар че са много тежки от стария материал.

  9. #399
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Вчера имаше доста съборени капаци (към 15-20)даже на един нуклеус му беше съборена и таванката и питите му се виждаха от горе. След като сложих по една тухла отгоре, днес немаше свалени капаци въпреки че вятъра беше много силен

  10. #400
    Малиииии , кво стана при вас бре . В ломско 10-15 см сняг дано няма сериозни последици .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

 

 
Страница 40 от 677 ПърваПърва ... 3038394041425090140540 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •