Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 547 от 676 ПърваПърва ... 47447497537545546547548549557597647 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,461 до 5,470 от общо 6760
  1. #5461
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен нямаше облитане, времето беше неподходящо, когато беше топло имаше вятър и облаци а когато беше слънчево беше студено. Имаше няколко опита но времето все се разваляше и бързо се прибираха.

  2. #5462
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Днес прегледах всички,само две сем.получиха по 2,5 кг апифонда,и една запасна 0,5.Всичко друго е отпред и доста под горна летва,по разпечатките са на 4,5,6 междурамия.Пийвам си винцето спокойно и потягам инвентара.

  3. #5463
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз раздадох питки, едни имаха повече мед други по малко, но за всички по една питка и ще се видим с тях март месец когато ще махна плика и започвам сиропа. Като цяло са добре, 3 са разделили кълбата в 2та края и може да не изкарат и 3 са клекнали много, но там вината си в моя, майките бяха в графа лоши задължителна смяна а аз не ги смених въпреки че имам резервни майки. Останалите 38 кошера всичко е наред.

  4. #5464
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Тея разкрачените да не са били по две майки бе? Нещо самосмяна ако е имало... Все си мислех че при ЛР трудно ще се случи, иначе при ДБ е по-разбираемо някак си... Тъй или иначе ако не устискат, минават в графа естествен подбор.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #5465
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Тея разкрачените да не са били по две майки бе? Нещо самосмяна ако е имало... Все си мислех че при ЛР трудно ще се случи, иначе при ДБ е по-разбираемо някак си... Тъй или иначе ако не устискат, минават в графа естествен подбор.
    Възможно е, за 2 съм сигурен че правиха късна самосмяна Септември понеже маркирах младата майка и може да е останала и старата за 3тия нямам идея. Имах един с 2 майки, но при него всичко е наред може да са махнали старата. Каквото стане, не ги мисля, аз до сега за 5 години нямам нито една загуба, но тази година изглежда ще наруша традицията, имам здравословни проблеми и не си свърших работата както трябва, но като те боли нямаш желание за работа.

  6. #5466
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    А, щях да ти сложа палец нагоре че ти харесвам поста, ама туй накрая никак не ми хареса. Айде оправяй се и никви хамалогии! Работата не я мисли толкоз, Здравето на първо място!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #5467
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз раздадох питки, едни имаха повече мед други по малко, но за всички по една питка и ще се видим с тях март месец когато ще махна плика и започвам сиропа. Като цяло са добре, 3 са разделили кълбата в 2та края и може да не изкарат и 3 са клекнали много, но там вината си в моя, майките бяха в графа лоши задължителна смяна а аз не ги смених въпреки че имам резервни майки. Останалите 38 кошера всичко е наред.
    Имал ли си случаи,разделени да устискат до пролетта?

  8. #5468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Имал ли си случаи,разделени да устискат до пролетта?
    На мен до сега 2 пъти ми се е случвало и 2та пъти малкото кълбо загина но семейството устиска до пролетта.

  9. #5469
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Имал ли си случаи,разделени да устискат до пролетта?
    При мен се случи да открия разделено кълбо, но когато изчаках подходящ топъл ден за да ги събера на едно те вече се бяха събрали. Поглеждах ги няколко пъти след това и не се разделиха. Излязоха нормално от зимата.

  10. #5470
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... 3 са разделили кълбата в 2та края и може да не изкарат ...
    Обедини ги с питка или обедни кълбата с преместване на рамките. Навярно "полукълбата" не са на повече от 2-3 рамки и преместването би трябвало да е лесна и бърза работа.

 

 
Страница 547 от 676 ПърваПърва ... 47447497537545546547548549557597647 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 39 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 39 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •