Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 654 от 676 ПърваПърва ... 154554604644652653654655656664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,531 до 6,540 от общо 6760
  1. #6531
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Така ти си мислиш.
    Няма такова нещо, имам камери и аларма, само да хвана някоя да кръшка с чужди търтей лошо и се пише

  2. #6532
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Може ли някой да ми разясни работата със сухата захар, че слагах на едни отводки и може би по голям успех можеше да има, ако бях изсипал захарта на асфалта.Нулев интерес към нея. Две години правя отводки и както ги направя не мърдат от това положение, а нямам възможност да храня всеки ден.

  3. #6533
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Може ли някой да ми разясни работата със сухата захар, че слагах на едни отводки и може би по голям успех можеше да има, ако бях изсипал захарта на асфалта.Нулев интерес към нея. Две години правя отводки и както ги направя не мърдат от това положение, а нямам възможност да храня всеки ден.
    А милерова хранилка имаш ли,или я слагаш в обикновена? За да се приема добре е необходимо да има конденс, който се постига лесно с милеровата хранилка.

  4. #6534
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    А милерова хранилка имаш ли,или я слагаш в обикновена? За да се приема добре е необходимо да има конденс, който се постига лесно с милеровата хранилка.
    Нямам все още. Бяха запланувани за тази година, но поради голямата смъртност не ми се наливаха още средства. Реших да изчакам малко и правилно постъпих, че тази се оказа още по слаба от миналата. А отводките както ги направя на три рамки с готов маточник така си остават.

  5. #6535
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Нямам все още. Бяха запланувани за тази година, но поради голямата смъртност не ми се наливаха още средства. Реших да изчакам малко и правилно постъпих, че тази се оказа още по слаба от миналата. А отводките както ги направя на три рамки с готов маточник така си остават.
    Аз не съм чул някой да е засилил отводка (особено пък на три рамки) със суха захар... Като не можеш да подхранващ често, според мен, при образуването им остави повечко мед, а след това им давай "питки". Разбира се, трябва да ги подсигуриш и с вода...

  6. #6536
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Аз не съм чул някой да е засилил отводка (особено пък на три рамки) със суха захар...



    Когато отводки още малки (2-3 пити), сипваме в Милерова хранилка и вода (да се овлажни захар).

  7. #6537
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията



    Когато отводки още малки (2-3 пити), сипваме в Милерова хранилка и вода (да се овлажни захар).
    За 2-3 рамкова отводка, много пренаселена тая хранилка...

  8. #6538
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Нямам все още. Бяха запланувани за тази година, но поради голямата смъртност не ми се наливаха още средства. Реших да изчакам малко и правилно постъпих, че тази се оказа още по слаба от миналата. А отводките както ги направя на три рамки с готов маточник така си остават.
    Аз когато правя отводки режа 3кг. питка и слагм върху рамките. Развива се много добре, не е чак толкова силнио както със сиропа, но работата е пъти по малко.

  9. #6539
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    За 2-3 рамкова отводка, много пренаселена тая хранилка...
    Може би са снимани когато са станали на 10 рамки.

  10. #6540
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    За 2-3 рамкова отводка, много пренаселена тая хранилка...
    Разбира се - това е вече резултат от хранене. Но не само със суха захар. Направите по няколко 2 рамкови отводки. Едни (5-10 бр , за по сигурни резултати) развивайте с питки, сиропи, разпечатани медени пити зад преградна табла и с какво ли не.
    Втора контролна група по този начин: https://pchelari.com/forum/showthrea...905#post171905
    1. 50% сух прашец смесваме с 50% мед (може и гъст сироп). Всеки 200 гр. получената смес (преди използването) разреждаме с половин чаша подсолена вода (2 гр.). С една шпатула пълним празна изградена рамка със получената смес. Ако рамка стане пълна и от двете страни - може да сложим вместо медена пита. Оводка става - 1 пита Затворено пило + 1 пита със наша Смес + изтръскваме млада пчела от 1-2 рамки)
    2. Отгоре Милерова хранилка с суха захар и вода (във 2-ро отделение). За начало по 0,5 кг захар и 0,5 литр. вода (не е лошо малко сложите лимонена киселина - да не мухляса водата)
    3. Ако разширявате отводка по същия начин (не просто изградени пити, а със смес + подсипвате захар и вода в хранилка) - след малко ще видите горните снимки.
    Успех!

 

 
Страница 654 от 676 ПърваПърва ... 154554604644652653654655656664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 22 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 22 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •