Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 568 от 677 ПърваПърва ... 68468518558566567568569570578618668 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,671 до 5,680 от общо 6762
  1. #5671
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако не лъжеш е много прав. Има още 39- 40 дни до акацията.
    При мен май има някаква ранна паша и преди акацията може да се събере нещо в магазините. Кленове, великденче, върби, див синап и глог за финал или нещо друго ама излиза супер мед. Тънкият момент е да има кошери в работно състояние толкова рано и за това ги засилвам да видя дали е било случайност или просто си тече мед ама не го знам.
    Интересно беше, че кошери, които са си изяли почти всичкия стар мед са събрали супер много нектар, даже са започнали да пръскат и в магазина. Има някакви тънки моменти, които още ми бягат.
    Медец

  2. #5672
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    При мен май има някаква ранна паша и преди акацията може да се събере нещо в магазините. Кленове, великденче, върби, див синап и глог за финал или нещо друго ама излиза супер мед. Тънкият момент е да има кошери в работно състояние толкова рано и за това ги засилвам да видя дали е било случайност или просто си тече мед ама не го знам.
    Интересно беше, че кошери, които са си изяли почти всичкия стар мед са събрали супер много нектар, даже са започнали да пръскат и в магазина. Има някакви тънки моменти, които още ми бягат.
    Когато се познава добре фенологичния календар и температурите са благоприятни, може да се получи магията.

  3. #5673
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Днес първите ротации,тук там и сами са слезли в долния,разширявах,дето съм закъснял са започнали градеж на пластмасовите основи(демек преградната дъска).Набарах една самосмяна и първата отводка е факт.То май търтеите са кът ама...Вече са кротки,явно са напръскали житните вече.Те такива ми ти работи,отидох уж за час,а деня едвам стигна.

  4. #5674
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес първите ротации,тук там и сами са слезли в долния,разширявах,дето съм закъснял са започнали градеж на пластмасовите основи(демек преградната дъска).Набарах една самосмяна и първата отводка е факт.То май търтеите са кът ама...Вече са кротки,явно са напръскали житните вече.Те такива ми ти работи,отидох уж за час,а деня едвам стигна.
    И при мен необичайно голяма агресия през целия март, но и пръсканиците по ораното продължаваха и днес. Дано да се кротнат, че и на мен да олекне Иначе силните семейства вече нямат почти никакъв мед, дори в крайните пити вече няма запечатан, само малко нектар от вечерните подхранвания. Пило обаче бол

  5. #5675
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    И при мен необичайно голяма агресия през целия март, но и пръсканиците по ораното продължаваха и днес. Дано да се кротнат, че и на мен да олекне Иначе силните семейства вече нямат почти никакъв мед, дори в крайните пити вече няма запечатан, само малко нектар от вечерните подхранвания. Пило обаче бол
    Пролетно време има предимно някаква завишена агресивност. Макар и да има цъфтеж, поради сушата няма обилно отделяне на нектар. Това също води до агресия, а оттук и намаляване на запасите драстично.

  6. #5676
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Действията,на пчеларя също могат да помогнат за по голяма агресия.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5677
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Действията,на пчеларя също могат да помогнат за по голяма агресия.
    Кажи някакво действие което води да агресивност, че да го избягваме.

  8. #5678
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Кажи някакво действие което води да агресивност, че да го избягваме.


    Напримерно,разпечатването на мед.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5679
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Започнах пролетния преглед, ротациите, слагането на основи, подмяната на корпуси с реставрирани и хранене. Много операции на куп. Стартирах от най- силните 7-9 рамки с пило, агресията е значително намаляла в сравнение с март, така че може да се работи. Много пръскаха миналия месец и е нормално да са агресивни.

  10. #5680
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Отивам аз тази седмица да нахвърлям магазини, където нямат, да сложа нещо за градеж, защото нали уж кошерите са се засилили. Пристигам към 11 и вместо да бучи пчелина има някакъв вял летеж, някакви 5 пчели по поилките и не изглеждат добре нещата. Направих бърза проверка на прелките и тук-там духа топло ама повечето са намалили печките. Кошери, които миналата седмица бяха започнали да работят в магазините сега имат по 10 пчели. Пчелата ли се обмени, пръскане ли ги застигна, аз ли нещо ги обърках - никва идея.
    Медец

 

 
Страница 568 от 677 ПърваПърва ... 68468518558566567568569570578618668 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •