Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 558 от 677 ПърваПърва ... 58458508548556557558559560568608658 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,571 до 5,580 от общо 6762
  1. #5571
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Четвърта година отглеждам пчели и се очертава с най ниска смъртност която съм имал.До днес малко под 1 %.Отдавам го на благоприятната зима.

  2. #5572
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Днес прегледах 17 основни.Пак съм се олял есента,по три четири пълномедни+ още...Ще пада още здраво разпечатване.Най ме изкефиха тия дето ги оставих на долен корпус,а на горния пълномедни колкото е кълбото.Качили са се в горния,плътно пило на по 3-4-5 рамки,с венец четири пръста.Агресивни,почти всеки кошер ме нападна,добре че съм с "космо" та едва две успяха от някъде да пробият....

  3. #5573
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Днес прегледах 17 основни.Пак съм се олял есента,по три четири пълномедни+ още...Ще пада още здраво разпечатване.Най ме изкефиха тия дето ги оставих на долен корпус,а на горния пълномедни колкото е кълбото.Качили са се в горния,плътно пило на по 3-4-5 рамки,с венец четири пръста.Агресивни,почти всеки кошер ме нападна,добре че съм с "космо" та едва две успяха от някъде да пробият....
    Като започнеш да разпечатваш ще станат още по агресивни.

  4. #5574
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Прасетата го закъсаха!В хранилката ,,един кошер",стоят от страни и ме гледат умно....Приключих с прегледа,90 % в кондиция,13 късни отводки + един рой с бяла точка чакат да ида след две седмици и да им реша съдбата.

  5. #5575
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Тия дни отворих и уж по-силните семейства и ми направи впечатление, че повече от нормалното са останали с малко мед. Явно се е гледало до късно пило и стария метод "слагам лентите и не ги пипам" не свърши работа. Добре, че нямаше студена зима, защото откоса щеше да е сериозен. Топло време ама не си беше много за работа и ровене по гнездата, все още кошерите пукат и скърцат, а пчелите грам не го харесват това. По този въпрос си направих един експеримент с вода от дестилация на маточина, която напръсках по ръце и дрехи, и резултата ми хареса. Пчелите тръгват да налитат и стигайки до пръстите отскачат назад. Имам и чисто масло, с което ще опитам да направя по-трайно парфюмче.
    Наблюденията ми от слагането на найлон показват, че върши работа за слаби или силни семейства. Слабите определено ги закрепи, няма влагат, ядат си питата над гнездото и чакат по-топли дни. На силните семейства найлона направо им пали фитила. Преди няма и седмица леко бяха прояли плата под найлона и тук-там малко влажничко, а сега парцала е изяден на 1/3, питата отдолу изчоплена и пчели извират отвсякъде. Може би само при средничките семейства не сработи системата. При тях още в началото имаше понамокрени парцали, които все повече се мокреха и сега вече стигна и до мухъл.
    Медец

  6. #5576
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вида на парцала е от голямо значение също. Аз не случайно ползвам Кюлоти.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5577
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    ... По този въпрос си направих един експеримент с вода от дестилация на маточина, която напръсках по ръце и дрехи, и резултата ми хареса. Пчелите тръгват да налитат и стигайки до пръстите отскачат назад. Имам и чисто масло, с което ще опитам да направя по-трайно парфюмче.
    ....
    И аз миналото лято направих такова експериментче! Налетяха ме като рой! Уплаших се! Не знам защо налитат - да ме жилят ли, да ме опрашат ли! И двата варианта не ми допадаха, та реших да не дочакам края на експеримента ...
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  8. #5578
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вида на парцала е от голямо значение също. Аз не случайно ползвам Кюлоти.
    Започнах с парчета от памучни чаршафи и един от проядените е хавлиена кърпа. Ще я налучкам материята с проба-грешка.
    Забравих да напиша, че си има прилично прашец. Брястовете са отворили и от тях се събира един жълто-оранжев. Има някакъв потенциал в този март ама до сега не съм гонел по-развити семейства толкова рано и явно ефекта е заминавал за да се съвземат семействата вместо да се опита мед от овошки.

    Юлиане, как незнаеш, разбира се за секунди. Слагай скафандър, оголи ръка или крак и провери. Даже имам един кошер в къщата, където са наще и ме мързеше да паля пушалка та реших само с водичката да му сменя питата отгоре и да му сложа една крайна с мед, в хладничко време и лек ветрец. Излязоха на пожар, тръгнаха да се лепят и само ги гледам как отскачат. Сега, отнесох и 2 жила, ама от то си беше и малко неподходящо време за пипане.
    Медец

  9. #5579
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    И аз миналото лято направих такова експериментче! Налетяха ме като рой! Уплаших се! Не знам защо налитат - да ме жилят ли, да ме опрашат ли! И двата варианта не ми допадаха, та реших да не дочакам края на експеримента ...


    Вчера ходих до пчелина на колега новобранец.Времето беше доста ветровито и не беше най подходящото време за прегледи.Все съм чувал за кротки пчели,но такова чудо не бях виждал.Мисълта ми е ,че жулят заради гена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5580
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тошка пробва ли метода на ПАНАКАТА?Или не си стигнал до там?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 558 от 677 ПърваПърва ... 58458508548556557558559560568608658 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 27 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 26 гост (и))

  1. Николай Петров

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •