Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 416 от 677 ПърваПърва ... 316366406414415416417418426466516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,151 до 4,160 от общо 6763
  1. #4151
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Нормално. Не си уточнил, но ако семействата са презимували нормално, значи плодникът е бил добре запасен и щом е така, няма какво да ги накара да тръгнат нагоре. Тебе те бърка, че пролетта се чудиш как да освободиш магазинните пити. Зимуват си прилично на слънчогледов щом е в обсега на кълбото, това според мен. Малко се учудвам обаче - това по нашия край /за Обнова говоря/ слънчото е юли началото на август, айде и да е по-късен, амаа, до късна есен да го забравяш... Да не говорим че почти винаги при добра година и ако няма суша, след слънчогледа имаме още една паша? При тебе тогава са си напълнили плодника с ливаден /с дъх на лукчета / и са си изкарали царски зимата, що да вървят нагоре да топят захаросания, хаха.
    Да, нормално презимуваха. Бях ги забравил в един запустен двор, който ползвах за оплождане на майки и склад за всичко. "Дъха на лукчетата" е по към Осъм-а ми се струва, а аз съм 1.5км.на юг от пътя Сф-Русе.
    Предпочитам да пия от извора.

  2. #4152
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Още една късна самосмяна. Младата майка още не е пронесла. Кошера е със снеглерова табла и старата майка отгоре. Вероятно усещат миризмата на старата майка през мрежичката и долу са заложили да сменят младата от 2017. След седмица ще има проверка. Ако не е пронесла долната майка ще има събиране...

  3. #4153
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Пак ни пропусна дъжда, лошо. Махнах лентите вчера, кошерите не ми харесаха, но какво да се прави природа. Повечето са 7-8 рамки пчели, поло няма от много време. Няма слаби няма силни всичко е спряло да работи.

  4. #4154
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пак ни пропусна дъжда, лошо. Махнах лентите вчера, кошерите не ми харесаха, но какво да се прави природа. Повечето са 7-8 рамки пчели, поло няма от много време. Няма слаби няма силни всичко е спряло да работи.
    Хм... Ник, суша е и при мен, вкарват нищожни количества прашец от дворните китки и по малко вода. Днес отворих част от семействата и както при тебе са на 7-8 ЛР рамки, но има пило на 3 до 5 и продължават да снасят. Както и предишни години ще гледат пило до средата на ноември, ще починат седмица до десет дни и пак започват да поддържат пило на рамка до две(на площ около длан) и ако не се закучи зима като изминалата ще е така до началото на пролетното развитие, не ми харесва ама не мога да го променя..

  5. #4155
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    24 часа дъжд, дъжд, дъжд. Есента дойде.

  6. #4156
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега , какво очакваше ?
    Настъпи Октомври месец .

  7. #4157
    Потребител
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    55
    Валко ,не есента е дошла ,зимата .Пътното са в готовност от лятото ,и са на ход на проходите .Само ,че ние сме изненаданите ,не сме сменили летните със зимните гуми ,и ред други неща .

  8. #4158
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пак ни пропусна дъжда, лошо. Махнах лентите вчера, кошерите не ми харесаха, но какво да се прави природа. Повечето са 7-8 рамки пчели, поло няма от много време. Няма слаби няма силни всичко е спряло да работи.
    Ники , сподели в този момент .

  9. #4159
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз се радвам, че ще има нормална есен в сравнение с последните 4-5. Доста колеги очакваха нещо съвсем друго.

  10. #4160
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Валко , рано е да се радваш .
    Времето е променливо .

 

 
Страница 416 от 677 ПърваПърва ... 316366406414415416417418426466516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •