Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 644 от 676 ПърваПърва ... 144544594634642643644645646654 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,431 до 6,440 от общо 6760
  1. #6431
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз го ползвам от доста години, малко повече от твоите 20 и мисля, че го пише в една книга, но ще го търся на свободно време за да съм точен. Както всички и аз го правя по мой начин. В ерата на създаване на форумите го казах на един колега който се появява от време на време с обява - продавам туй онуй.
    Давай, че може и да не съм я чел

  2. #6432
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    ...и най вече коло са на юг....
    Виж ми района, колко са на север, но пък мислите са ми на юг. Шантава работа

  3. #6433
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Гулем....ГукЛЕН си.....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #6434
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз го ползвам от доста години, малко повече от твоите 20 и мисля, че го пише в една книга, но ще го търся на свободно време за да съм точен. Както всички и аз го правя по мой начин. В ерата на създаване на форумите го казах на един колега който се появява от време на време с обява - продавам туй онуй.
    Да нямаш в пред вид това /нали имаше и лежаци/ подобно е само че на маточник със свойте плюсове и минуси.Говоря за налет на маточник по Ващенко /Василий Федотович Ващенко, родом от областта Переяславски, област Полтава, е роден през 1850 г.//
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	0000000.jpg
Прегледи:      146
Размер:	59.0 KB
ID:	10720

    МЕТОДЫ, ОСНОВАННЫЕ НА ВРЕМЕННОМ ДЕЛЕНИИ И ПОСЛЕДУЮЩЕМ ОБЪЕДИНЕНИИ СЕМЕЙ


    http://paseka.su/books/item/f00/s00/...45/st035.shtml

  5. #6435
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ама празните рамки за които пише Nik-m, обтелени ли са или са без телове?
    Без телове естествено, иначе ги прогризват около теловете.

  6. #6436
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана

    Wink

    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Аз пък от страшно много време не го ползвам. За да бъда по-точен, не съм го ползвал никога, защото нямам слънчоглед.
    Ама празните рамки за които пише Nik-m, обтелени ли са или са без телове?
    Задължително без телове, точно телелвете карат пчелите да изпадат в роево, види ли тел хваша гората

  7. #6437
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Акацията стартира, тази година не измръзна и сега се надяваме на хубаво време. Успешна акация на всички!
    Мен ме изненадаха с рапица, отварям магазините и гледам 50% пълни и като поразпитах се оказа че имало насадена в другото село на около 5км.
    Дайте съвет, дали да сложа празен магазин под този с рапицата или какво. До сега никога не съм имал и рапица и акация и нямам опит с това. На вода е няма как да се вади а акацията цъфна днес.

  8. #6438
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    В наше село така правят - вадят всичко и центрофужат ударно за ден-два, за да изчистят всичката рапица - няма значение дали е водна или не, и се слагат чистите маг.рамки за акацията. Кофтито е, ако продължат да носят и от двете паши, тогава вече няма да имаш чиста акация, а практиката е, че в повечето години двете паши се застъпват за съжаление.

  9. #6439
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Вади не се притеснявай, че капе. Моята всяка година като я вадя капе и след три дни е стегнал меда в тенекиите. Прогнозата за сега поне е за хубаво време, дано има берекет на акациевата паша!

  10. #6440
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Акацията стартира, тази година не измръзна и сега се надяваме на хубаво време. Успешна акация на всички!
    Мен ме изненадаха с рапица, отварям магазините и гледам 50% пълни и като поразпитах се оказа че имало насадена в другото село на около 5км.
    Дайте съвет, дали да сложа празен магазин под този с рапицата или какво. До сега никога не съм имал и рапица и акация и нямам опит с това. На вода е няма как да се вади а акацията цъфна днес.
    Ники, аз не съм убеден, че е рапица. Примерно при мен сега си тече мед и даже имат почти по цял незапечатан и подложих. Върби, глог, по поляните има буренчета, глушина, не е като да няма варианти. Днес ще пална колата да огледам и на по-далече от селото да не ме изненада някой жълт блок ама този мач е даван и съм спокоен, че при мен не е рапица.
    Медец

 

 
Страница 644 от 676 ПърваПърва ... 144544594634642643644645646654 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 32 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 32 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •