Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 564 от 677 ПърваПърва ... 64464514554562563564565566574614664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,631 до 5,640 от общо 6761
  1. #5631
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Що бре? Пикаеш покрай кошерите ли?

    А не само акам.Шегувам се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5632
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    В момента интензивното животновъдство е немислимо без антибиотици. Как си представяте хиляди животни, наблъскани в тесни пространства, наситени с телесни секрети и изпарения, да не се разболеят масово при първото заразяване с нещо епидемично? Затова толкова им се плашат на вирусните епидемии като птичи грип, антибиотиците не помагат срещу вирусни инфекции.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #5633
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Там биото да се оправят.
    За мен нещата са така :

    пчелар не ползвал атибиотици . обаждане -Ало, имате антибиотик в меда. - Ама аз не съм ползвал.- Имате наблизо животновъдна ферма, от там е.

    пчелар ползвал антибиотици. - обаждане -Ало, имате антибиотик в меда. - Ама аз не съм ползвал. Има ферма до мен, сигурно е от там.

  4. #5634
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За мен нещата са така :

    пчелар не ползвал атибиотици . обаждане -Ало, имате антибиотик в меда. - Ама аз не съм ползвал.- Имате наблизо животновъдна ферма, от там е.
    пчелар ползвал антибиотици. - обаждане -Ало, имате антибиотик в меда. - Ама аз не съм ползвал. Има ферма до мен, сигурно е от там.
    Това са пчеларски анекдоти.
    Инак, при действително наличие на антибиотик, вложен от пчеларя, ти казват какъв е той (антибиотика).

  5. #5635
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    В момента интензивното животновъдство е немислимо без антибиотици. Как си представяте хиляди животни, наблъскани в тесни пространства, наситени с телесни секрети и изпарения, да не се разболеят масово при първото заразяване с нещо епидемично? Затова толкова им се плашат на вирусните епидемии като птичи грип, антибиотиците не помагат срещу вирусни инфекции.


    Аз съм слаб на акъл,но ми дойде една мисъл лоша току що.Да предположим,че презобят крава с атибиотик толкова,че да покаже в меда.Абе хора ще преебем поста заради тоя мед.Според мен различно от мнението на Чанко,не химия а биология трябва да се учи.Според мойте изчисления ако в масното тяло на пчелата има атибиотик който лаборатория открие или кравата е погибла или пчелите са алкохолици.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5636
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз съм слаб на акъл,но ми дойде една мисъл лоша току що.Да предположим,че презобят крава с атибиотик толкова,че да покаже в меда.Абе хора ще преебем поста заради тоя мед.Според мен различно от мнението на Чанко,не химия а биология трябва да се учи.Според мойте изчисления ако в масното тяло на пчелата има атибиотик който лаборатория открие или кравата е погибла или пчелите са алкохолици.
    Да бе, нещо като пчелите работнички в пътното - асфалтаджиийки. Толкова ли са прости, та ходят да се снабдяват със смоли за прополис от асфалта? И защо го правят? Ай сега помисли, ако и да си "слаб на акъль"!

  7. #5637
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да бе, нещо като пчелите работнички в пътното - асвалтаджиийки. Толкова ли са прости, та ходят да се снабдяват със смоли за прополис от асфалта?

    Е ко ша кажеш,че не сабират пчелите прополис от асвалта ли?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5638
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Не знам какво трябва да уча биология или химия, ама разбирам че нищо не разбирам от минерали и антибиотици

  9. #5639
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е ко ша кажеш,че не сабират пчелите прополис от асвалта ли?
    Не, точно обратното. Събират и още как. Глада е по-силен от тока. Когато им липсва нещо, те намират от къде да си го набавят.

  10. #5640
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Не знам какво трябва да уча биология или химия, ама разбирам че нищо не разбирам от минерали и антибиотици

    За минерали си требва храна,а за атибиотици пара.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 564 от 677 ПърваПърва ... 64464514554562563564565566574614664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •