Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 677 ПърваПърва ... 2028293031324080130530 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 6763
  1. #291
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Днес колкото и да не ми се искаше , понеже е рано за нашия район , поставих магазините на най-силните 70 кошера и като гледам и останалите 70 ще са готови за магазини до 7-10 дни.Не е за вярване средно са изяли по 2кг. захар на кошер , а така бързо се равиха, ако се провали акациевата паша ще има яко рояване.

    Станко при нас акация преди 10 май не вярвам да цъфне.Това е само по мои наблюдения от годините.
    И аз май тази година ще правя отводки преди акацията, като гледам как развитието на семействата.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #292
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Нямам обтелени рамки затова сложих магазините, ама почвам да ги обтелвам и да лепя основите и до гергиовден ще направя педесетина отводки, не ми се гонят рояци из баира.Прави отводки , че като знам и ти как ги гледаш и тази година ще нахвърлят маточници.

  3. #293
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Правете отводки, аз от другата страна на Петрохан, от към Годеч, ще ви намеря клиенти.
    Поздрави.

  4. #294
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Евгени в Годеч ли ти е пчелина днес като минах видя, че сега при вас са нацъфтели много хубаво джанките, дано да задържи хубаво врвме за да ви дръпнат кошерите.

  5. #295
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Колега Лазров, отводките как ги правиш, без да отслабиш семейството - с маточник ли? Сборни или индивидуални?

  6. #296
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Евгени в Годеч ли ти е пчелина днес като минах видя, че сега при вас са нацъфтели много хубаво джанките, дано да задържи хубаво врвме за да ви дръпнат кошерите.
    Да, в района на Годеч са. Хубава гледка са нацъфтялите дървета.
    По принцип за дърпането си прав, но аз ги позасилих още преди джанките с малко техники и Апифонда. Искам да направя отводки и им дадох малко повече зор. Ако и по време на акацията е такова хубаво времето, може и да го опитаме и този медец. Обикновено в края на май е доста променливо времето и дъждовно, така беше последните 2-3 години.

  7. #297
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Цитат Първоначално публикувано от ogan
    Колега Лазров, отводките как ги правиш, без да отслабиш семейството - с маточник ли? Сборни или индивидуални?

    Колега моят метод за направа на отводки съм го описъл в дрга тема, но ще го обясня пак.Правя отводките преди акациевата паша от всеки силен кошер вадя по 3 рамки с пило и пчели и на тяхно място поставям 3 основи за градеж, по този начин не ми се рояват основните семейства ,защото след акациевата паша нямам бездействащи пчели които да мислят за рояване, а летящите пчели от отводките се връщат в основното семейсто и то събира същите количества акациев мед както и от семейство от които не е вадено пило и пчели за отводка.
    Отводките ги правя с 2 или 3 пити запечатено пило с пчели, една пита с яичица и пчели на която ще направят маточници и една пита от склада с мед.Подхранвам с половин питка с прашец и допълнително сипвам през 2 дни захарен сироп 1 към 1,5 захар и вода.Сиропа го правя по-редак защото отводките нямат летящи пчели които да носят вода.След 25 дни проверявам дали са се оплодили и пронели младите майки.
    Знам, че много колеги сега ще почнат да ми обясняват колко некачествени са свищевите майки, но предпочитам моите отколкото купешките майки които не се знае и те как са направени, можеби и те така са направени и закакво да давам 20лв. при условие, че и аз ще си ги произведа и знам как и от какви кошери съм си ги направил.

  8. #298
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Отдавна се канех за едно такова изявление,че ми е писнало от тия с техните племените майки
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #299
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Колега Лазаров,как стой при теб въпроса с оплождането на майките?При мен се оплождат едва 50–60%.Твоя район ветровит ли е?

  10. #300
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Миналата година имам изгубени 4 майки от нуклеосите при оплождане.Раиона не е ветровит защото града се намира от 3 страни с балкан.Но за мен има значение, че пчелина ми е в рехава акациева гора и сигурно по-лесно се ориантират майките.

 

 
Страница 30 от 677 ПърваПърва ... 2028293031324080130530 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 6 гост (и))

  1. дядо борю

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •