Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 313 от 677 ПърваПърва ... 213263303311312313314315323363413 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,121 до 3,130 от общо 6763
  1. #3121
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Като е с мрежа отдолу, проблеми няма
    Точно.Даже нямам и възглавници.Днес проверих подмора-от 15 до 50 пчели,само една Юлска отводка,която по ред причини направих слаба,е с по-голям подмор,но не е изненада.Ако устиска-напролет ще я придам.

  2. #3122
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз съм с мрежа на дъното и става чудо ако сложа найлон. Особенно тези близко да къщата.

  3. #3123
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм с мрежа на дъното и става чудо ако сложа найлон. Особенно тези близко да къщата.
    дай повече инфо
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #3124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Разбира се че ще имаш силен конденз. Отдолу топло, от горе студено-физика. Необходимо е над найлона да има изолатор някакъв. Моите всичките са с найлони, но върху найлона имат по една възглавничка и нямам дертове. Много ми е удобно и при поставяне на питки, режа на калъпи фондата без да ме интересува дебели ли са и ще влязат ли под таванката. Друг голям плюс е че само надигам лекинко и виждам какво е положението, няма тропане и скърцане.
    Изглежда че моите пчели не са учили физика
    Аз направих същото, найлон върху него изолация и отворено дъно и после мухал мухал и мухал.
    И аз слагам пити но върху тях памучен плат вместо найлон.
    Някой хора не могат да разберат че на всеки пчелин е различно от влажност до паша.
    Както казват едни от водещите пчелари " Независимо колко стаж имаш като преместиш пчелина на 5км. ставаш новобранец".
    Това че при някой става по един начин не значи че и при друг ще е така, за това всеки сам си изучава пчелина и се нагажда към района си.
    При мен зимуват с 3 отворени входа без изолация инаква и махната пита от северната старана.

  5. #3125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Първа жертва за сезона.От глад,под питката.То беше ясно че няма да ги бъде,ама пуста глава...Кълбето беше на едно междурамие,колкото длан.Започнали са питката,но са изгинали.За напред в подобни случаи обединявам и не се разправям.
    А разправиятя си беше бая.Първо дойде уж на пет рамки,ама двете бяха просто рамки с лист в.о.Викам си-нищо ще храня здраво,ще се оправи,след две седмици заложи самосмяна-неуспешна,старата майка там,после втора самосмяна и майки никакви,придадох му купешка-преби я,после втората я прие но съм записал дата 20 09.После го нападнаха-спасих го...Та след всичко това някак си не ми се искаше да го придам на есен.Реших борбата да продължи зимата,е видях к'во стана!????

  6. #3126
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Спокойно , Миро !
    Кълбо на едно междурамие ?
    Това , ще ти е обеца на ухото .Занапред няма да ги правиш тези работи .

  7. #3127
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Че какво му е на клъбцето та ще му слагаме обички.Даже и без лютеница ще се справи стига да успее да се подготви за зимата.И при мен има двечки,но не са преминали през перипетиите ,като това на Миро.....В неделя,ако не забравя ще снимам...

  8. #3128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм с мрежа на дъното и става чудо ако сложа найлон. Особенно тези близко да къщата.
    Днес понадникнах в двайсетина семейства,половихата бяха с як конденз,забелих единия ъгъл на найлона,но предполагам че ще има мухлясали пити.Въпроса ми е какво да ги правя на пролет?Имам с бризент и памучен плат-набързо погледнах-няма вода.

  9. #3129
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз моите ги зазимявам с плътен памучен плат отгоре, над него магазин или 7см. рамка, и в тях смачкани вестници, за да обират конденза от кълбото, и капака.....според мен пчелите не трябва да зимуват с найлон отгоре им, защото найлонът прави/задържа конденз/влага, което е вредно за пчелите през зимата, през зимата гнездото трябва да е максимално сухо, за да няма септимеции и др. болести....найлона може да се сложи към началото/средата на февруари, когато вече почва да се гледа пило, и пчелите имат нужда от вода за пилото, когато е студено и не могат да я пренесат отвън.

  10. #3130
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пилото и конденза се появяват заедно.Вентилация,стеснява са друга работа.....

 

 
Страница 313 от 677 ПърваПърва ... 213263303311312313314315323363413 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •