Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 628 от 677 ПърваПърва ... 128528578618626627628629630638 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,271 до 6,280 от общо 6761
  1. #6271
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    При мен тая година нищо храня и в момента .Чакам липа но като гледам прогнозата май-пак ще храня .Такъв глад до сега не съм видял в плодниците вече няма мед каквото и подам това е.Джанка,овшните измръзнаха ,а акацията не цъфтя тук там някъде по върховете по 2,3 цветчета.За сега е много зле но ще се надяваме на слънчо.

  2. #6272
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И какво да правят там на пчелините?
    1. Отводки:
    - Няма мед
    - Дори и да има мед, няма цена на меда
    - Подготовка за пчеларска година 2021

    2. Ако има очаквания за някаква паша:
    - Събиране на семейства - да се направи така да има повече лятяща пчела и по-млако открито пилко. Всеки сам може да си избере варинти - демариране, ханеманови решетки, две семейства, снеглкови дъски и др.
    - Смяна на калпавите майки, които не събират мед в дъждовно време

    3. Косене на тревата. След дъждовете е нормално тревата да е в повече...

    4. Бракуване на стари пити и топене на восък...

    ...И други и други дейности, кото можем да свръшим, стига да изберем по-трудното...да работим...

  3. #6273
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    1. Отводки:
    - Няма мед
    - Дори и да има мед, няма цена на меда
    - Подготовка за пчеларска година 2021

    2. Ако има очаквания за някаква паша:
    - Събиране на семейства - да се направи така да има повече лятяща пчела и по-млако открито пилко. Всеки сам може да си избере варинти - демариране, ханеманови решетки, две семейства, снеглкови дъски и др.
    - Смяна на калпавите майки, които не събират мед в дъждовно време

    3. Косене на тревата. След дъждовете е нормално тревата да е в повече...

    4. Бракуване на стари пити и топене на восък...

    ...И други и други дейности, кото можем да свръшим, стига да изберем по-трудното...да работим...
    Мисълта беше друга, но и така става. Въпреки, че тази година поради сушата и тревата не расте.
    Отводки? И какво да ги правя тези "саксии" вече? И всички други дейности, които пчеларя върши вече дори машинално, без да се замисля. Защото имаш ли пчели, то тези дейности са неизменно свързани с пчелина, та няма защо да ги споменаваме.
    Иначе мисълта ми беше, че толкова много труд и средства заминават, а кошерите дрънкат, та дрънкат на НИЩО.

  4. #6274
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Иначе мисълта ми беше, че толкова много труд и средства заминават, а кошерите дрънкат, та дрънкат на НИЩО.
    Това са рисковете на стационарния пчелин.Ако даде Дядо Боже? Има.Не даде ли? Няма. Нектар има , но не равномерно на всякъде и не за всички.
    За това си говорим за добри и лоши години.Рискове на професията.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #6275
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз днес ги прегледах, какво да кажа, март месец бяха по силни. Спирам да храня, вече съм много на минус. 6 рамки пило 1 мед/прашец и 3 сухи на барут. Не са кошери а отводки.

  6. #6276
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз днес ги прегледах, какво да кажа, март месец бяха по силни. Спирам да храня, вече съм много на минус. 6 рамки пило 1 мед/прашец и 3 сухи на барут. Не са кошери а отводки.
    Ники, поредна година. Много труд и мерак. Потърси си друго място.

  7. #6277
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Това са рисковете на стационарния пчелин.Ако даде Дядо Боже? Има.Не даде ли? Няма. Нектар има , но не равномерно на всякъде и не за всички.
    За това си говорим за добри и лоши години.Рискове на професията.
    ...Мако допълнение...

    Това което съм забелязал за полследните 20 години.

    Ако не даде рапицата ще даде акацията...Ако не даде и акацията, ще го даде липата...Ако и липата не даде реколта от мед (както се очаква да стане тази година поради дъждовете) ще пусне слънчогледа или ливадата или мана. Ако цялата година е ялова, то следващата година ще се отплати. Ако има две калпави години подред, то третата ще даде и за изминалите две.

    Има цикличност в природата и всяко едно усилие, мерак, желание, положен труд, мисля, че се отплаща във времето...е, но времето ще покаже

    Пожелавам успех на прудолюбивите, упоритетите и търпеливите колеги.

  8. #6278
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Ники, поредна година. Много труд и мерак. Потърси си друго място.
    Да, 3та поредна лоша година, като тази е най зле. Преди не беше така, но спря да вали и стана зле. 3 години без хубав дъжд просто не е истина. Аз имам 1 паша но през другото време имаше поддържаща ливада която сега я няма. Как да се преместя като 10 години строя там и съм си направил всички удобства. С моя болен кръст няма как да хамалувам на друго място. По скоро бих се отказал, но за сега се моля за дъжд.

  9. #6279
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да, 3та поредна лоша година, като тази е най зле. Преди не беше така, но спря да вали и стана зле. 3 години без хубав дъжд просто не е истина. Аз имам 1 паша но през другото време имаше поддържаща ливада която сега я няма. Как да се преместя като 10 години строя там и съм си направил всички удобства. С моя болен кръст няма как да хамалувам на друго място. По скоро бих се отказал, но за сега се моля за дъжд.
    Желание, и твърдо по нов план. Не е невъзможно да намериш място в радиус от 30-40км., дори и общинско, горско и т.н.. На твое място бих търсил упорито. За базата си прав, но твърде много плащаш всяка година за нея. Намериш ли ново място, стратегии много. Може да продадеш десетина кошера и да вземеш 4-5, да кажем финландски или самоделки някакви. Аз също имам известни ядове с кръста. Тази пролет прехвърлях(помагах) бийбокс корпуси с рамки. Разликата е осезаема!!! Между тях имаше и десет годишни. Опиташ ли от по-сладкото веднъж, височината на летвата се променя

  10. #6280
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Желание, и твърдо по нов план. Не е невъзможно да намериш място в радиус от 30-40км., дори и общинско, горско и т.н.. На твое място бих търсил упорито. За базата си прав, но твърде много плащаш всяка година за нея. Намериш ли ново място, стратегии много. Може да продадеш десетина кошера и да вземеш 4-5, да кажем финландски или самоделки някакви. Аз също имам известни ядове с кръста. Тази пролет прехвърлях(помагах) бийбокс корпуси с рамки. Разликата е осезаема!!! Между тях имаше и десет годишни. Опиташ ли от по-сладкото веднъж, височината на летвата се променя
    Какво желание при тази цена на меда! Няма начин, по скоро бих се отказал.

 

 
Страница 628 от 677 ПърваПърва ... 128528578618626627628629630638 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •