Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 301 от 677 ПърваПърва ... 201251291299300301302303311351401 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,001 до 3,010 от общо 6763
  1. #3001
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от iliev12 Виж публикацията
    Много интересно,до сега не се бях сещал за такова подхранване. Задължително ще го пробвам тази зима. И мисля,че не трябва да ги разпечатваме.Който е хранил така, нека сподели все пак,ще сме благодарни.
    Те сами си разпечатват но под рамката трябва да сложиш нещо за да могат да вземат меда отдолу, както трябва а и отгоре ако слагаш найлон.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #3002
    Наблюдател
    Регистриран
    03.11.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Ловеч
    Летвички 10 на 10мм напречно на рамките,а отгоре слагам надставки когато започна да храня с твърда храна.

  3. #3003
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз твърдата храна я слагам директно върху рамките.Досега не съм имал проблеми.

  4. #3004
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Вчера махнах покривните табли на част от кошерите и ги замених с найлони, за да бъдат готови за подхранването с твърда храна през февруари. Направи ми впечатление, че повечето от пчелните семейства са много слаби. Някои кълбета бяха в предните ъгли на кошерите и съдържаха едва около две шепи пчели. Опитвам се да отгатна, какво се е случило. Хипотезите са няколко:
    - През тази година, восъчния градеж бе слаб. Борбата с акарите посредством строителна рамка не работеше. Градежа и подмяната на пити бяха много ограничени.
    - ваденето на меда и третирането срещу акарите с по една плочка Екостоп ги извърших в края на август. След това храних обилно. Затова мисля, че пчелите не са гладували, но акарите вероятно са били много? Преди седмица третирах с оксалова киселина.
    Каквито и да са причините, мисля, че няма какво повече да направя в този момент.

  5. #3005
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    19
    Пчеларски район
    Смолян
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    ... третирането срещу акарите с по една плочка Екостоп ги извърших в края на август.
    Твърде късно си третирал колега! Това е причината според мен.

  6. #3006
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Повсеметсно,зимните пчели са по малко с малки изключения.Сезона започна месец по рано и приключи месец по рано.Демек и мероприятията за зимуването е трябвало да започнат месец по рано,а не през август...

  7. #3007
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    И при мен кълбетата ми се сториха малки, не че съм ги ровил много други години по това време. Третирал съм и аз някои с Екостоп по 2 плочки други с Хербастрип, но май най-добри кълбета имам на третираните с мравчена. Малко укаснях с опушването с ОК, но следващата Събота и Неделя ще го направя. Тая седмица ще видя колко акар ще падне от контролните семейства.

  8. #3008
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Вчера махнах покривните табли на част от кошерите и ги замених с найлони, за да бъдат готови за подхранването с твърда храна през февруари.
    - ваденето на меда и третирането срещу акарите с по една плочка Екостоп ги извърших в края на август. След това храних обилно. Затова мисля, че пчелите не са гладували, но акарите вероятно са били много? Преди седмица третирах с оксалова киселина.
    Каквито и да са причините, мисля, че няма какво повече да направя в този момент.
    Преди две седмици когато ги третира с ОК как бяха като големина пчелните кълба
    Милен Михов

  9. #3009
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Преди две седмици когато ги третира с ОК как бяха като големина пчелните кълба
    Третирането бе чрез изпарител. Тогава не съм ги отварял. На две семейства поставих табли под плодниците, за да видя ефекта от третирането. След седмица махнах таблите. Разположението на падналите акари тогава съответства на разположението на пчелните кълба сега.

  10. #3010
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    А какво се видя на таблите като количество опадал акар?Защото,ако семействата ти са отслабнали от силно опаразитяване,то би трябвало да има мнооого акар по таблите.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

 

 
Страница 301 от 677 ПърваПърва ... 201251291299300301302303311351401 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 9 гост (и))

  1. Nilak

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •