Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 650 от 676 ПърваПърва ... 150550600640648649650651652660 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,491 до 6,500 от общо 6760
  1. #6491
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Добре, но стига рева за цена и че те преибават. Стига гледа къде, кой, на колко продава. Има понятие " себестойност". Меда си е мой и мога да го продавам без да се съобразявам с някой.

    пп. от глупавия човек още веднаж : провери си сметките, не може в цяла България да се продава на 15лв., за да се докараш на печалба.
    Не става въпрос за моя мед, ти на мен сметка не ми прави, аз пазар си имам. Това че си гледам пчелите хубаво и добивам само качествен мед си е мое решение. За 10 години не съм дал и прашинка захар на кошер който събира мед. Аз говоря като цяло, да си помагаме и подкрепяме и не зная за какво се мешаш в нашия регион! Жалко че има хора (пчелари) които само се опитват да разединяват сектора.

    пп. Шапка им свалям на хората които са се обединили. И 10 лева е напълно нормална цена за 1 буркан мед от пчели.

  2. #6492
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... Това че си гледам пчелите хубаво и добивам само качествен мед си е мое решение. За 10 години не съм дал и прашинка захар на кошер който събира мед....
    Абе човек, защо бягаш,като гузен. Писах, че даваш 1500кг. захар не за друго, а да ти кажа, че това ти вдига себестойността.

  3. #6493
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Не е в точната тема, ама понеже се счепкахте кой как продава, та да ви покажа 'ко става по морето.

    ПП Пенсионерска работа - няма нет, няма инфо. Е те така.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20210731_220332.jpg‎  

  4. #6494
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да, а в другата тема се говореше за обединяване. И как ще стане, като ние се събираме двама души и се получава...... чета с предател.
    Има инфлация може би найстина цена от 10лв. е нормална за масовите медове като слънчоглед и ливадни буреняци но лично аз го продавам по 8 и 9 лв. не защото са ми излишни някой и друг лев ни съм цъфнал ни вързал но ме е срам да искам повече като знам че меда не е стока първа необходимост и хората къде го копуват и те се чудят как и кое по напред.

    П.П.Не се чувствам предател тия де му търсят 15лв. за тях и тия с 12лв.са предатели.

  5. #6495
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има инфлация може би найстина цена от 10лв. е нормална за масовите медове като слънчоглед и ливадни буреняци но лично аз го продавам по 8 и 9 лв. не защото са ми излишни някой и друг лев ни съм цъфнал ни вързал но ме е срам да искам повече като знам че меда не е стока първа необходимост и хората къде го копуват и те се чудят как и кое по напред.

    П.П.Не се чувствам предател тия де му търсят 15лв. за тях и тия с 12лв.са предатели.
    Гоше, обсъждахме го това по телефона. Всеки си прави сметката, защото клиентите са му скъпи. Проблема по-скоро е в това, че тези, които не обменят информация с никой, живеейки в собствен свят, са от гласената страна, еле пък в едровата търговия.

    ПП Тази табела не е сменяна вече няколко години.

  6. #6496
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Гоше, обсъждахме го това по телефона. Всеки си прави сметката, защото клиентите са му скъпи. Проблема по-скоро е в това, че тези, които не обменят информация с никой, живеейки в собствен свят, са от гласената страна, еле пък в едровата търговия.

    ПП Тази табела не е сменяна вече няколко години.
    Абе много се отворихте . Интернет, обмяна на информация, бля бля. Мед се продава и преди вас.Преди 30г. просто минавах през пазара и се ориентирах в цената.

  7. #6497
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Абе много се отворихте . Интернет, обмяна на информация, бля бля. Мед се продава и преди вас.Преди 30г. просто минавах през пазара и се ориентирах в цената.
    Абе ей! Я сподели таь година на какви цени продаде

  8. #6498
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има инфлация може би найстина цена от 10лв. е нормална за масовите медове като слънчоглед и ливадни буреняци но лично аз го продавам по 8 и 9 лв. не защото са ми излишни някой и друг лев ни съм цъфнал ни вързал но ме е срам да искам повече като знам че меда не е стока първа необходимост и хората къде го копуват и те се чудят как и кое по напред.

    П.П.Не се чувствам предател тия де му търсят 15лв. за тях и тия с 12лв.са предатели.
    Мнението ми е принципно. Просто не е редно, цената на НЕКТАРНИЯ мед да е равна на цената на халвата и на локума. А богатството и бедността са относителни. Колко "бедни" пенсионери хвърляха през терасите по 15, 30, 40 хиляди левове на "алото" ? И да, ако дойде наистина беден човек, да си купи буркан мед и да брои стотинките, бих му подарил още един, но цената на първия ще си е същата.
    Р.Р. Живея на 2 км. от пътя София-Варна, през уикенда не мога да се включа в трафика по 10, 15 минути.

  9. #6499
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Мнението ми е принципно. Просто не е редно, цената на НЕКТАРНИЯ мед да е равна на цената на халвата и на локума. А богатството и бедността са относителни. Колко "бедни" пенсионери хвърляха през терасите по 15, 30, 40 хиляди левове на "алото" ? И да, ако дойде наистина беден човек, да си купи буркан мед и да брои стотинките, бих му подарил още един, но цената на първия ще си е същата.
    Р.Р. Живея на 2 км. от пътя София-Варна, през уикенда не мога да се включа в трафика по 10, 15 минути.
    Виж съгласен -всичко е относително и всеки си гледа нещата както прецени.
    Просто възразявам да съм солидарен към чужди принципи, визия и мироглед.
    ПП Не е нормално и минерална вода да е по скъпа от млякото не е нормално и нефта един ден да е 30 долара барел а другия 70 или 100 не е нормално и въглеродните емисии един ден да са еди колко си а на другия повече или по малко
    Плановата икономика май се провали ама и пазарна маи никога не е имало освен на теория.

  10. #6500
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Виж съгласен -всичко е относително и всеки си гледа нещата както прецени.
    Просто възразявам да съм солидарен към чужди принципи, визия и мироглед.
    ПП Не е нормално и минерална вода да е по скъпа от млякото не е нормално и нефта един ден да е 30 долара барел а другия 70 или 100 не е нормално и въглеродните емисии един ден да са еди колко си а на другия повече или по малко
    Плановата икономика май се провали ама и пазарна маи никога не е имало освен на теория.
    Търговията е най-мръсния занаят. Аз съм родом от Троянските села. Дядо ми е разказвал, как до 30-те години, са пълнили колата с грънци и ходили по полските села на обмяна. Гърнето е струвало толкова, колкото жито е можело да събере.
    Сега....., Иван произвел нещо, Асан иска да го купи, а търговеца между тях, не прави нищо, само повишава цената на стоката.

 

 
Страница 650 от 676 ПърваПърва ... 150550600640648649650651652660 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •