Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 634 от 677 ПърваПърва ... 134534584624632633634635636644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,331 до 6,340 от общо 6761
  1. #6331
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При 2 корпуса за плодник се блокира много трудно майката, защото слиза в първия. Стига да има пчели.
    На практика обаче не е точно така.
    Ако работиш с плодници значи имаш и пчели/майки и паша. Текне ли нектар ,при мен винаги (90%) ги блокират.
    За подмяната на рамки,при тази система няма разлика защото се работи с плодникова рамка.
    Разликата е,че е тежко в сравнение с ЛР.

  2. #6332
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    На практика обаче не е точно така.
    Ако работиш с плодници значи имаш и пчели/майки и паша. Текне ли нектар ,при мен винаги (90%) ги блокират.
    За подмяната на рамки,при тази система няма разлика защото се работи с плодникова рамка.
    Разликата е,че е тежко в сравнение с ЛР.
    До сега никога не съм виждал блокирана майка с 2 плодника, но при мен няма добра паша. Докато тези с 1 плодник винаги са блокирани яко. А подмяната на рамки е лесна защото долния корпус пролетта е празен и можеш да смениш и 10те.

  3. #6333
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    До сега никога не съм виждал блокирана майка с 2 плодника, но при мен няма добра паша. Докато тези с 1 плодник винаги са блокирани яко. А подмяната на рамки е лесна защото долния корпус пролетта е празен и можеш да смениш и 10те.
    А защо тогава работиш с 2 плодника,при липса на добра паша ?

  4. #6334
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    А защо тогава работиш с 2 плодника,при липса на добра паша ?
    Имаше една теза преди години, че ЛР като го конфигурираш правилно и не се налага да го пипаш с месеци, но това се оказа не вярно твърдение, поне за нашите географски ширини и започнаха едни хибридни системи и др. подобни импровизации.....

  5. #6335
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    А защо тогава работиш с 2 плодника,при липса на добра паша ?
    Така е много леко за работа. Практически не правиш нищо цяла година. Пролет и есен по една манипулация и си готов. Гледам ги като ДБ и ползвам бонусите на ЛР и фарар, блага работа Почнах с ДБ минах през ЛР, пробвах и фарар но за човек с проблемен кръст хибридната система с 2полодника и 3 магазина е утопия.

  6. #6336
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    На 1 Юли се оплаках от сухи кошери.На 1 август резултата е голяма победа за пчелите,магазините сухи,в плодниците мед доволно ,готови са за зимата Направо са се зазимили ,въобще не ги интересува за мен .На три секунди излита по пчела,някой се разхождат по прелката, събрали се на групички и нещо си говорят.Другите висят по питите и си папат мед.А бе ,живота е прекрасен.Даже ги мързи да ме хапят.Ама ,мисля да ги глобя по 1-2 пити, та и аз да реализирам почетно попадение,нищо, че ще е от явна засада.Все пак, аз съм и съдята.Не за друго ,ама да не загубя на нула.

  7. #6337
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Мен ме зарадваха с половин тон и има по още един незапечатан магазин на кошер, като не съм гледал какво има в плодниците. На 1ви Юли нямаше капка мед в кошерите, но валя дъжд в правилния момент.

  8. #6338
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Само набързо да кажа, че кошерите ми харесват така на пръв поглед. Не съм ги ровил много ама прехвърлих няколко и всичко си е както трябва. Нали, контрата е, че просто няма мед за мен, ама долу са се подредили и ще чакаме повече догодина. В началото на септември ще мина да обера последно каквото има в магазините, слагам лентите и това ще е. Даже не мисля, че ще се наложи да подхранвам както се бях засилил.
    При мен пчелоядите от около месец нещо се изгубиха и тук незнам какво стана. Също странно е, че лугачката и блатията никакви ги няма, а при мен те винаги правят разлика след средата на лятото. Въпреки това пчелите летят и мъкнат нещо. Дет се вика, те за тях си да вкарват пък другото ще го мислим после.
    Медец

  9. #6339
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Ако не пипам кошерите и гледам какво бе времето през сезона, бих казал - много добра година! А като погледна какво са събрали пчелите в кошерите - пълно разочарование! Не проумявам, откъде дойде проблемът!

  10. #6340
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Ако не пипам кошерите и гледам какво бе времето през сезона, бих казал - много добра година! А като погледна какво са събрали пчелите в кошерите - пълно разочарование! Не проумявам, откъде дойде проблемът!
    Дъждовете бяха по време на главните паши.
    Точно тогава метеоролозите често казваха: "температурите ще паднат с 10-15*"
    Ако макс. Т. паднат от 30 на 15*С, а мин. на 10*С, от къде нектар?

 

 
Страница 634 от 677 ПърваПърва ... 134534584624632633634635636644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 12 гост (и))

  1. Николай Петров

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •