Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 638 от 676 ПърваПърва ... 138538588628636637638639640648 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,371 до 6,380 от общо 6760
  1. #6371
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Иначе добре ме подсети за една питка с някакви 478474 съставки, която прехвърлям от 2 години и ще взема да я сложа на един по-слабичък да видим дали ще има ефект.
    Тия пчели по това време Перга или прашец ядът?Преди време продаваха един изкуственяк за прашец скоро не съм го срещал по пазарите,няма да се изненадам ако са почнали да го слагат в питките...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #6372
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Колеги, новините при мен са добри. То и да се плашим от 2-3 дни студ идва смешно, но до там съм я докарал и си се радвам и на малкото. Паднали са само 2, което е нищо. Повечето кошери се облетяха и ми харесват + като повдигнах няколко капака и пчелите си чоплят по обърнатите пити и ми радват окото. Изглежда съм бил в грешка и погрома, които очаквах, няма да се случи. Ще ги изчакам да заработят през пролетта и тогава ще преценявам как и защо съм се бил объркал.
    Медец

  3. #6373
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Колеги, новините при мен са добри. То и да се плашим от 2-3 дни студ идва смешно, но до там съм я докарал и си се радвам и на малкото. Паднали са само 2, което е нищо. Повечето кошери се облетяха и ми харесват + като повдигнах няколко капака и пчелите си чоплят по обърнатите пити и ми радват окото. Изглежда съм бил в грешка и погрома, които очаквах, няма да се случи. Ще ги изчакам да заработят през пролетта и тогава ще преценявам как и защо съм се бил объркал.
    Колега ,добре е, че страховете ти не се оправдаха.Но не трябва отпускане .Тепърва ни предстои доста работа,но вече може да се намесваме и да помагаме на пчелите ,за разлика от есента когато само можехме да гледаме как семействата ни се смаляваха. И въобще есенните изненади и есенно -зимната смъртност се оказват голям проблем.И дори прословутата зимно - пролетна смъртност в доста от случаите се оказва функция на есенните проблеми ,или поне на проблеми ,които дават своето отражение в края на есента.При по малко внимание и наблюдение понякога въобще не разбираме за тях.Зазимяваме кошерите ,не ги поглеждаме повече и през зимата се оказваме с помалко семейства.Обвиняваме зимата ,ама дали е виновна само тя?

  4. #6374
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Колеги, днес беше направо за басейн и бях длъжен да отворя някой кошер. Свалих магазините на последните кошери, които бяха останали с тях заради закачили се кълбета и добре, защото повечето си бяха направо без мед и можеше да се метнат. Сега са оградени и захлупени.
    Другите ми хващат окото ама не, че са станали по-силни, а някак живички стоят и вярвам ще станат нещата. Извадих им излишните пити, оградих и ги захлупих като сега чакаме само природата да не подложи крак. До края на седмицата ще има дни да видя и другите.
    Медец

  5. #6375
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Колеги, днес беше направо за басейн и бях длъжен да отворя някой кошер. Свалих магазините на последните кошери, които бяха останали с тях заради закачили се кълбета и добре, защото повечето си бяха направо без мед и можеше да се метнат. Сега са оградени и захлупени.
    Другите ми хващат окото ама не, че са станали по-силни, а някак живички стоят и вярвам ще станат нещата. Извадих им излишните пити, оградих и ги захлупих като сега чакаме само природата да не подложи крак. До края на седмицата ще има дни да видя и другите.
    Това че ти се качват в магазините не е добре, при мене от 200 само два се бяха заселили горе, та ги свалих скоропостижно където им е мястото...

  6. #6376
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Това че ти се качват в магазините не е добре, при мене от 200 само два се бяха заселили горе, та ги свалих скоропостижно където им е мястото...

    Защо да не е добре колега?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #6377
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Това че ти се качват в магазините не е добре, при мене от 200 само два се бяха заселили горе, та ги свалих скоропостижно където им е мястото...
    При мен не се бяха преместили горе, а част от кълбото беше се захванало за магазина и не можех да го сваля от декември за да го захлупя с храна. Принципно ги харесвам когато са се закачили и в магазина, че това са по-силничките кошери, с повечко пчелица ама в последно време този вид все намаляват и намаляват.
    Медец

  8. #6378
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    При мен не се бяха преместили горе, а част от кълбото беше се захванало за магазина и не можех да го сваля от декември за да го захлупя с храна. Принципно ги харесвам когато са се закачили и в магазина, че това са по-силничките кошери, с повечко пчелица ама в последно време този вид все намаляват и намаляват.
    Аз разделям плодника от магазина с найлон с отвор около 2 см отпред, обикновено към средата и края на декември в по топъл ден ги проверявам наред и който се окаже че се е настанил в магазина го стръсквам в плодника и го изолирам на 100% от магазините.

  9. #6379
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Защо да не е добре колега?
    Защото основната храна е в плодника, в магазините я има я няма по някоя маломедна пита останала не извъртяна и краят на това семейство е предизвестен....

  10. #6380
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Аз разделям плодника от магазина с найлон с отвор около 2 см отпред, обикновено към средата и края на декември в по топъл ден ги проверявам наред и който се окаже че се е настанил в магазина го стръсквам в плодника и го изолирам на 100% от магазините.

    Това защо го правиш отвора да ти е отпред?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 638 от 676 ПърваПърва ... 138538588628636637638639640648 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •