Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 639 от 677 ПърваПърва ... 139539589629637638639640641649 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,381 до 6,390 от общо 6761
  1. #6381
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Защото основната храна е в плодника, в магазините я има я няма по някоя маломедна пита останала не извъртяна и краят на това семейство е предизвестен....
    Тук идва другия въпрос.Какво търси майката там?Хранилките ти какви са?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #6382
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук идва другия въпрос.Какво търси майката там?Хранилките ти какви са?

    Хранилките нямат нищо общо с миграцията нагоре,температурата кара пчелите да конвоират майката.

  3. #6383
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Какво стана с "...пчелите формират зимното кълбо там, където е отгледано последното пило..." , а на всичко отгоре и да липсва храна, става много интересно. Явно Белите бродници яко са ги били подгонили

  4. #6384
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук идва другия въпрос.Какво търси майката там?Хранилките ти какви са?
    Само заради протокола ще уточня, че хранилки нямам и ако ползвам такива то те са външни и се поставят само когато има нужда, след което веднага се махат. Какво търси майката там и аз не знам, обяснявам си го с това че примерно ако някоя голяма хранителна верига пусне нещо много атрактивно без пари за примерно 2 часа и в магазина влязат 300 човека, със сигурност ще се намерят поне 2-3 клиенти, които или няма да успеят да намерят артикула или ако го намерят, то пък няма да намерят пътя до изхода и докато се лутат времето на промоцията ще свърши и ще трябва да си платят всичко както си му е реда...

  5. #6385
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Аз не довърших прегледа, че нещо не ми хареса как върви, а и излязоха други задачи. Следващата седмица би трябвало да цъфнат джанки и може би трънки та тогава ще видя как е. На около 1/3 съм им дал хоризонт ако искат да подскачат, докато другите си остават на самотек. Понякога е по-добре да закъснееш отколкото да бързаш, да се спънеш и да обелиш носа.
    Медец

  6. #6386
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Успешен сезон на всички, нека 2021 да има поне нещо положително в нашия сектор!

  7. #6387
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Успешен сезон на всички, нека 2021 да има поне нещо положително в нашия сектор!
    Дай Боже така да бъде!!! Доста се чудех къде се изгуби напоследък и се радвам че най после пак се включи.

  8. #6388
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Тази година ,дряна цъфна рекордно рано.,но пролетта забави своя ход и вече започва да закъснява.През годините съм забелязал ,че колкото по-късно започва масовия цъфтеж на овошките толкова са по големи шансовете за добра година.Главно заради акацията.Да се надяваме ,че още не е започнала да се развива и предстоящите ледени сутрини според прогнозата няма да я съсипят.По натам може да има и други пречки, но поне може да си помечтаем.

  9. #6389
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Тази година ,дряна цъфна рекордно рано.,но пролетта забави своя ход и вече започва да закъснява.През годините съм забелязал ,че колкото по-късно започва масовия цъфтеж на овошките толкова са по големи шансовете за добра година.Главно заради акацията.Да се надяваме ,че още не е започнала да се развива и предстоящите ледени сутрини според прогнозата няма да я съсипят.По натам може да има и други пречки, но поне може да си помечтаем.
    Ти на каква надморска височина си, защото си мисля че това се отнася по-скоро за планинските и полупланинските райони и високите котловини (над 500м. н.в.)

  10. #6390
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Акацията при нас още не е започнала развитието си.Най-опасни за нея са сланите около началото на май.Тогава цветовете са колкото житно зърно и ако температурата стане -5,-6 градуса,измръзват и всичко приключва.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

 

 
Страница 639 от 677 ПърваПърва ... 139539589629637638639640641649 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •