Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 556 от 676 ПърваПърва ... 56456506546554555556557558566606656 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,551 до 5,560 от общо 6752
  1. #5551
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз не бих ги преместил.Идва топло време и кълбетата ще се разпуснат и увеличават.И да не вземат от храната ще видиш друг ефект който го получавам при метода на,,Бабините кюлоти".Ако устане питката след като цъфне кумболката я начупи в хранилката и с топла водичка я полей леко все пак пара си броил за нея няма да я хвърляш я.
    п.п.1к пчелари 1к и едно мнения.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5552
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Не знам защо сте толкова против найлона, вече няколко години го ползвам (с мрежести дъна съм изцяло отворени, целогодишно) и нямам никакви проблеми нито с влагата нито с конденза???
    При затворените дъна не е точно така.С подаването на питки се увеличава и конденза.Затова аз използвам за питките хранилката.Махам найлона и го поставям над хранилката,а на негово място поставям кюлотите.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5553
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес всяка 2ра пчела вкарва прашец, мога да кажа че сезона започна!

  4. #5554
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Почти са изяли 2.5кг., но повече няма, ако и е малко да си събират от кокичетата
    Отворих ги да им се порадвам малко, иначе знам какво е положението а сега натискам да подготвям инвентара че като ги гледам как са изпълнили корпуса ще е нужен.
    При мен вкарват жълт, черен и оранжев прашец, подмора е почистен и сега натискат на работа!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20190217_005.jpg‎  

  5. #5555
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Почти са изяли 2.5кг., но повече няма, ако и е малко да си събират от кокичетата
    Отворих ги да им се порадвам малко, иначе знам какво е положението а сега натискам да подготвям инвентара че като ги гледам как са изпълнили корпуса ще е нужен.
    При мен вкарват жълт, черен и оранжев прашец, подмора е почистен и сега натискат на работа!
    Днес и аз погледнах,там дето е останал само плика- ударили горна летва,а под летвата открито пило,на зад 1/2р.с мед.Хвана ме шубето от Март и дадох по още едно кило.Така са около 10%.

  6. #5556
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    И при мен събират прашец и кипи летеж все едно е май, но си мисля, че зимата не е свършила. Идват ветровити дни, а после и студ. Заредих ги с нова питка

  7. #5557
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Здравейте, и моите носят прашец...
    https://youtu.be/4fFu3B6X3Rs

  8. #5558
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Здравейте, и моите носят прашец...
    https://youtu.be/4fFu3B6X3Rs
    Една забележка - махай ги вече тези мишепредпазители. Семействата са в активно състояние и няма опасност от мишки.

  9. #5559
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Една забележка - махай ги вече тези мишепредпазители. Семействата са в активно състояние и няма опасност от мишки.
    По нашия край има един лаф - „власите се давят накрай Дунава“, в тоя ред на мисли от събота го дават доста сериозно застудяване което да продължи почти една седмица, така че нито мишобраните нито някоя питчица точно над кълбото не е излишна ако не искаме неприятни изненади точно в края на зимата...

  10. #5560
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    По нашия край има един лаф - „власите се давят накрай Дунава“, в тоя ред на мисли от събота го дават доста сериозно застудяване което да продължи почти една седмица, така че нито мишобраните нито някоя питчица точно над кълбото не е излишна ако не искаме неприятни изненади точно в края на зимата...
    Къде ги гледате тези прогнози? Дават го 2-3 дни +3 до -10.

    https://www.sinoptik.bg/montana-bulg...729114/10-days

    Mинлата година Март пада до -15 нощите ако не се лъжа и то за една седмица и нямаше проблем а сега това е нищо.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 21.02.2019 в 14:04.

 

 
Страница 556 от 676 ПърваПърва ... 56456506546554555556557558566606656 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •