Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 555 от 676 ПърваПърва ... 55455505545553554555556557565605655 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,541 до 5,550 от общо 6752
  1. #5541
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Здравейте, честит празник на патерици.
    За празника направих клипче на пчелите...беше топло и се облетяха леко.

    https://youtu.be/i8j0bzQYtsA

    Питките, които съм сложил на 17.01. са Бий фонда от 1 кг. ...а сега като вдигнах, видях че леко са чоплени...очаквах да са поне на половина,но уви.
    Как са нещата при Вас и имали ли сте подобни случаи?

    Споделете вие какво мислите, дали е заради това че имат достатъчно мед или нещо не се кефят на питките???
    Може и да греша, но ми се струва че питката не е точно върху кълбото. Лентите от кога са в кошера?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  2. #5542
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Всичките ми кошери са с найлони,нямам нито нито една пита мухлясала . Не така бяха нещата когато работех с 12-таците случваше се дори по 2- от крайните пити да мухлясат. Когато имаш добра вентилация на кошера влага нямаш. Но всеки сам си преценя дали да слага или -не найлон.

  3. #5543
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Споделете вие какво мислите, дали е заради това че имат достатъчно мед или нещо не се кефят на питките???
    Хименчо,ти опитва ли питките?Питам сериозно!

  4. #5544
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Опитвал съм питките и са сладки и то доста.
    Бяха леко твърди, но ги оставих на топло.

    Питките са леко в страни, непосредствено до кълбото с изрязана дупка сочеща към пчелите.
    Сложих ги така защото не исках да мачкам пчелите. Не се прибираха надолу,когато ги подпушвах с пушалката. Тъй съм чел, че за да не се мачкат, плътно до тях.
    Лентите са си все още там, така ме посъветва един пчелар. Махал ги чак напролет.

  5. #5545
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Опитвал съм питките и са сладки и то доста.
    Бяха леко твърди, но ги оставих на топло.

    Питките са леко в страни, непосредствено до кълбото с изрязана дупка сочеща към пчелите.
    Сложих ги така защото не исках да мачкам пчелите. Не се прибираха надолу,когато ги подпушвах с пушалката. Тъй съм чел, че за да не се мачкат, плътно до тях.
    Лентите са си все още там, така ме посъветва един пчелар. Махал ги чак напролет.


    Айде от мен два съвета.Питката задължително над кълбото, защото при едно застудяване кел файда от нея.На пчеларя , който ти е дал този акъл му прати много поздрави.
    Лентите не се държат повече от 35 дни, поне така пише на повечето, защото акарите придобиват т.н. резистентност към препарата.
    Успех!

  6. #5546
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2015
    Мнения
    6
    Лентите се използват само 30-45 дни (според описанията на производителя).
    Иначе се получават нежелани резултати като например създаване на резистентност , натрупване на препарата в пчелните продукти и др.
    Не е голяма грешка стига да не се прави системно. И третиране наесен с препарат с друга активна съставка.

    И аз като млад пчелар получавах доста съвети , но не всичките са правилни трябва доста четене по темата и пресяване на информацията , а не сляпо следване.
    Имам пчелин близо до гр.Козлодуй въпреки , че съм сравнително млад пчелар виняги бих помогнал с каквото мога ако искаш пиши на ЛС.

  7. #5547
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Не знам защо сте толкова против найлона, вече няколко години го ползвам (с мрежести дъна съм изцяло отворени, целогодишно) и нямам никакви проблеми нито с влагата нито с конденза??? На 18 януари сложих по 2 кг питки собствено производство (собствен инверт+ собствена пудра захар 1 към 5 без никакви добавки) с идеята че с тях ще достигна до времето за сироп, но уви май ще се наложи пак да им доправям - ядът ги за страх. Инвестицията за машините за инвертиран сироп и тестомесачката са сериозни но си заслужават парите, поне знам какво точно давам на пчелите и ако има проблем знам къде да го търся....

  8. #5548
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от cepar4o Виж публикацията
    Здравейте, честит празник на патерици.
    За празника направих клипче на пчелите...беше топло и се облетяха леко.

    https://youtu.be/i8j0bzQYtsA

    Питките, които съм сложил на 17.01. са Бий фонда от 1 кг. ...а сега като вдигнах, видях че леко са чоплени...очаквах да са поне на половина,но уви.
    Как са нещата при Вас и имали ли сте подобни случаи?

    Споделете вие какво мислите, дали е заради това че имат достатъчно мед или нещо не се кефят на питките???
    Или не са хубави питките или не си ги сложил над кълбото, при мен от 2.5кг. за месец по 2кг. вече ги няма. При първото семейство ми изглежда че няма майка, някакси неспокойни и пърхат с крила. Може да е ефекта от самото отваряне така не клип няма как да се каже, но просто имай едно на ум. Следи ги ако няма облитане и бучат като ги открехнеш значи няма майка ако са спокойни значи всичко е добре.

  9. #5549
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Дават го топло време целия месец, вчера когато стигнах на пчелина сутринта на колата гледам -1 на сянка, но слънцето така напекло кошерите че пчелите излитат на някъде. Започнаха да внасят прашец и вода от поилките, работят сериозно и като гледам как са изпълнили 10 рамки, ще има гонене по клоните.

  10. #5550
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Благодаря Ви за всички отговори с полезно съдържание и градивна критика.
    За резидентността ми каза един пчелар от врачанско Жоро гоуем пич, но както се казва след дъжд качулка. Факт е че лентите са там и не че не съм прочел правилно ( то си пише на кутийката), а подведен от друг пчелар.
    При първа възможност трябва да преместя питките над кълбото, въпреки че са отпред, назад имат доста мед, но за какво съм купувал храната ако не за пчелите. За бучки захар за кафето няма смисъл. Искам да има благоприятен ефект подхранването.
    За майката на първото семейство е възможно да липсва вече, последно на есен беше там, ама от май до септември много слабо се разви семейството...божа работа.

    Извода какъв е?
    Начинаещ пчелар + нередовна майка е много възможно да е равно на -1

 

 
Страница 555 от 676 ПърваПърва ... 55455505545553554555556557565605655 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •