Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 554 от 676 ПърваПърва ... 54454504544552553554555556564604654 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,531 до 5,540 от общо 6752
  1. #5531
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Нали идеята е влагата да иде в питката.
    А това което предлагаш,по добре да ръсне малко мицел от печурки или кладница и тогава да слага хартията.....

  2. #5532
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Майсторе,ако сложи весник или кашон м/у плата и найлона няма ли да обере влагата?
    Ще я обере ама април месец

  3. #5533
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Плата под найлона ще поеме влагата и неминуемо ще мухляса.Размени местата на найлона и плата.
    След седмица ще го проверя какво е станало. Благодаря за съвета. Това са ми първи стъпки в найлони, питки, платове и да видим какво ще покажат експериментите.
    Медец

  4. #5534
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Защо мъчите пчелите с този найлон се чудя, всеки вижда че вреди ама не и не. Слагате парцали хартии и какво ли не да намалите вредата и пак го слагате. Аз тази година правих проба с антибактериалния плат на 4 семейства и останах много доволен. Влага си има на найлона на питката а под самия плат няма капка влага или мухал плата е прозрачен и се вижда къде са пчелите и колко е изядена питката, няма прояждане понеже до сега всеки плат който слагам го надупчват. Сега на Плевен купих и за останалите 40 кошера и догодина на всички. Направих 1000 лв. сметка на balmina и хората ми направиха добра отстъпка

  5. #5535
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Защо мъчите пчелите с този найлон се чудя, всеки вижда че вреди ама не и не. Слагате парцали хартии и какво ли не да намалите вредата и пак го слагате. Аз тази година правих проба с антибактериалния плат на 4 семейства и останах много доволен. Влага си има на найлона на питката а под самия плат няма капка влага или мухал плата е прозрачен и се вижда къде са пчелите и колко е изядена питката, няма прояждане понеже до сега всеки плат който слагам го надупчват. Сега на Плевен купих и за останалите 40 кошера и догодина на всички. Направих 1000 лв. сметка на balmina и хората ми направиха добра отстъпка


    Ами Ник как се постига себостойност от 1лв? Бай Ламби навремето ми казваше."Дака с пари всеки може".А това кога се слага найлон и парцаль някой и на бабаси килотите що то е нямала баба му хвърчило е друга бира.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5536
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ами Ник как се постига себостойност от 1лв? Бай Ламби навремето ми казваше."Дака с пари всеки може".А това кога се слага найлон и парцаль някой и на бабаси килотите що то е нямала баба му хвърчило е друга бира.
    Айдееее, пак ти се върза езика, тъкмо щях да те хваля. Добре, че не избързах

  7. #5537
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Защо мъчите пчелите с този найлон се чудя, всеки вижда че вреди ама не и не. Слагате парцали хартии и какво ли не да намалите вредата и пак го слагате. Аз тази година правих проба с антибактериалния плат на 4 семейства и останах много доволен. Влага си има на найлона на питката а под самия плат няма капка влага или мухал плата е прозрачен и се вижда къде са пчелите и колко е изядена питката, няма прояждане понеже до сега всеки плат който слагам го надупчват. Сега на Плевен купих и за останалите 40 кошера и догодина на всички. Направих 1000 лв. сметка на balmina и хората ми направиха добра отстъпка
    Точно обратното писах в другата тема за подмора. Моите са с найлони, че и по няколко ката/4-5/ и днес ще се избият за вода от росата, а вътре сухо.

  8. #5538
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Защо мъчите пчелите с този найлон се чудя, всеки вижда че вреди ама не и не. Слагате парцали хартии и какво ли не да намалите вредата и пак го слагате.
    Око да види, ръка да пипне.
    Дълго време ги заобикалях всякакви такива чалъми и намеси по кошерите ама взе да ми свършва инерцията от района и дойде време и аз да бутам на климията. При мен дъната са плътни и това е важно уточнение защо е било влага. И като казвам влага нямам предвид някой потоп, а просто навлажнена хартия под питката.
    Медец

  9. #5539
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ами Ник как се постига себостойност от 1лв? Бай Ламби навремето ми казваше."Дака с пари всеки може".А това кога се слага найлон и парцаль някой и на бабаси килотите що то е нямала баба му хвърчило е друга бира.
    Не го мисля този 1 лев, за мен има много по важни неща от парите!

  10. #5540
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Здравейте, честит празник на патерици.
    За празника направих клипче на пчелите...беше топло и се облетяха леко.

    https://youtu.be/i8j0bzQYtsA

    Питките, които съм сложил на 17.01. са Бий фонда от 1 кг. ...а сега като вдигнах, видях че леко са чоплени...очаквах да са поне на половина,но уви.
    Как са нещата при Вас и имали ли сте подобни случаи?

    Споделете вие какво мислите, дали е заради това че имат достатъчно мед или нещо не се кефят на питките???

 

 
Страница 554 от 676 ПърваПърва ... 54454504544552553554555556564604654 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •