Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 553 от 676 ПърваПърва ... 53453503543551552553554555563603653 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,521 до 5,530 от общо 6760
  1. #5521
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ученото сий учено!!! - право да го навървиш, ще знае как да се завърти!...а простия човек ще мине покрай едно вързано куче, и то ще го ухапе!!

  2. #5522
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Ученото сий учено!!! - право да го навървиш, ще знае как да се завърти!...а простия човек ще мине покрай едно вързано куче, и то ще го ухапе!!


    Е имаш малки пропуски напримерно зъбния статус,но ти е простено на теб.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5523
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз четох как се използва сода каустик и ще спазвам указанията. Ръкавици, маска и очила защото причинява изгаряния при директен допир с кожата, но след като почистиш инвентара е напълно безвреден за това се използва в хранителната промишленост.

  4. #5524
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз до сега няколко години събирам хуавите рамки, те са обтелени и ми трябва само да бутна остатъците от восък и клей. Сода каустик се използва за измиването на прибори в кухни, ресторанти и заведения, защо да е отрова? И не са 50лв. а са много повече така че си заслужава от финансова гледна точка. Ще видим какво ще стане, до сега никога не съм го правил. Само с нови работех до сега, но като гледам какви високи комини от рамки станаха а са перфектни рамки на 3 години, не са за печката.
    Аз го правя в казана за ракията(алпака),за половин ден минах близо 500р.Станаха почти като нови,после преобтелване където има нужда,даже и основите налепих.Знам че е рано но в сезона едва ли ще имам време да лепя.

  5. #5525
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз четох как се използва сода каустик и ще спазвам указанията. Ръкавици, маска и очила защото причинява изгаряния при директен допир с кожата, но след като почистиш инвентара е напълно безвреден за това се използва в хранителната промишленост.
    Очила и ръкавици задължително!

  6. #5526
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Очила и ръкавици задължително!

    И рикия след като свършиш поне 50гр.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5527
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    И рикия след като свършиш поне 50гр.
    Предполагам външно или?

  8. #5528
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Преслушах ги днес и бройката е същата като предния път. Дожаля ми за едно добро кошерче, което е останало на 3 междурамия и през 2 пити се смръзнало малко кълбенце около една пита.
    Видях си и една грешка. При поставянето на първите питки за тази година им направих малки прорезчета и влагата не е могла да попие хубаво в меда и хартийките отдолу бяха тръгнали да мухлясват. Питките са само мед, чиС слънчоглед и късна ливада, с подложена надупчена амбалажна хартия. На 2 кошера нямаше влага и пчелите бяха преполовили пликчетата като при тях възглавниците бяха малко надигнати и отворени, че не можеха да се затворят с питката.
    Рекох и аз да опитам и покрих няколко кошера с найлон, под който има парче плат и обърната пита над рамките. Да видим дали това ще помогне да тръгнат пред другите. Миналата година видях какво правят рано напролет много развити кошери и ми хареса.
    Прави ми впечатление, че е доста сухо. Имам геран и нивото на водата е на около 1,5 метра от повърхността, а по това време обикновено около него всичко е във вода.
    Медец

  9. #5529
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Рекох и аз да опитам и покрих няколко кошера с найлон, под който има парче плат и обърната пита над рамките.
    Плата под найлона ще поеме влагата и неминуемо ще мухляса.Размени местата на найлона и плата.

  10. #5530
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Плата под найлона ще поеме влагата и неминуемо ще мухляса.Размени местата на найлона и плата.


    Майсторе,ако сложи весник или кашон м/у плата и найлона няма ли да обере влагата?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 553 от 676 ПърваПърва ... 53453503543551552553554555563603653 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 30 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 30 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •