Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 552 от 676 ПърваПърва ... 52452502542550551552553554562602652 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,511 до 5,520 от общо 6752
  1. #5511
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    И аз днес дадох по 1 кг,на 80% от сем.нямаше нужда ама пусти страх...Оставих група кошери без питки,ще ги погледна пак след две седмици,кълбата бяха на 3-4 см под горна летва,отпред.На всякъде има конденз,на тия с повечето подгънах найлона.

  2. #5512
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    А,на някои остави ли найлона нацяло и ако ,,да",кога ще има промяна?

  3. #5513
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    И аз днес дадох по 1 кг,на 80% от сем.нямаше нужда ама пусти страх...Оставих група кошери без питки,ще ги погледна пак след две седмици,кълбата бяха на 3-4 см под горна летва,отпред.На всякъде има конденз,на тия с повечето подгънах найлона.

    Аз отварям и храня само гладните.Които са отпред и има назад храна не ги закачам.В това топло време са си прехвърлили храна до пилото и не вярвам да има проблеми.

  4. #5514
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Аз отварям и храня само гладните.Които са отпред и има назад храна не ги закачам.В това топло време са си прехвърлили храна до пилото и не вярвам да има проблеми.
    Прехвърли другия път. Вчера прегледах 25 бройки и косите ми се изправиха. Що изпразнени рамки разкарах и с пълни цепих гнездото, аз си знам, и хем в началото на януари дадох по една питка, а от нея нищичко не са смъкнали по килийките. За два месеца, откакто не бяха излизали навън, е изяден доста мед. Пило имаше по на две три рамки, включително и запечатано, от седмица при мен излизат почти всекидневно в следобедите и въпреки, че кълбата са разпуснати, около пилото нямаше грам прехвърлен мед. Храни човеко, после като падне студ другата седмица в началото на март ще закъсат.

  5. #5515
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    50лв надник разделено на 0.55 рамка заслужавили си отровата дето ще гълташ?Тя болеста е в кошера и на полето.
    Аз до сега няколко години събирам хуавите рамки, те са обтелени и ми трябва само да бутна остатъците от восък и клей. Сода каустик се използва за измиването на прибори в кухни, ресторанти и заведения, защо да е отрова? И не са 50лв. а са много повече така че си заслужава от финансова гледна точка. Ще видим какво ще стане, до сега никога не съм го правил. Само с нови работех до сега, но като гледам какви високи комини от рамки станаха а са перфектни рамки на 3 години, не са за печката.

  6. #5516
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз до сега няколко години събирам хуавите рамки, те са обтелени и ми трябва само да бутна остатъците от восък и клей. Сода каустик се използва за измиването на прибори в кухни, ресторанти и заведения, защо да е отрова? И не са 50лв. а са много повече така че си заслужава от финансова гледна точка. Ще видим какво ще стане, до сега никога не съм го правил. Само с нови работех до сега, но като гледам какви високи комини от рамки станаха а са перфектни рамки на 3 години, не са за печката.


    А от здравна?Не ми разбра мисълта,но карай да върви.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5517
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А от здравна?Не ми разбра мисълта,но карай да върви.
    И продължавам да не те разбирам, моля обясни за по глупавите

  8. #5518
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    983
    Пчеларски район
    русе
    Имам дребни изгаряния по лицето - малки дупчици от невнимателно боравене и от незнание с натриевата основа/содата - директни попадения на малки капчици...предполагам, че колегата Друмев това има в предвид, не знам как се отразяват изпаренията в-у дробовете, ако има такива.

  9. #5519
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И продължавам да не те разбирам, моля обясни за по глупавите


    Ако беше от глупавите от раз щеше да вденеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5520
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Имам дребни изгаряния по лицето - малки дупчици от невнимателно боравене и от незнание с натриевата основа/содата - директни попадения на малки капчици...предполагам, че колегата Друмев това има в предвид, не знам как се отразяват изпаренията в-у дробовете, ако има такива.

    Ах,колко бързо вдена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 552 от 676 ПърваПърва ... 52452502542550551552553554562602652 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •