Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 551 от 676 ПърваПърва ... 51451501541549550551552553561601651 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,501 до 5,510 от общо 6752
  1. #5501
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Сега ходя на рехабилитация и лекарката ме бъзика че раздвижвам кръста за гаджетата. Аз и викам не е за гаджета за пчели е

    Всички така викаме,но за мед. сестрата сме като векториански музей.Всичко скъпо.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 20.01.2019 в 10:28.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #5502
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Погледнах и моите, отписах няколко бройки ама като цяло съм по-оптимистично настроен отколкото бях есента. На кошерите с разпечатка по прелките им сложих по една медена питка да се пресягат по-наблизо. За сега времето е с нас и има надежда за тея с малките кълбенца.
    Медец

  3. #5503
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Здравейте колеги. Предстой ми местене на семействата на 60км разстояние от сегашното им положение. Сандъците ми са стари и не могат да се затворят на 100 процента. Някакви съвети от опитните и тези който са го правили, като месец, температура и други особености.

  4. #5504
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Здравейте колеги. Предстой ми местене на семействата на 60км разстояние от сегашното им положение. Сандъците ми са стари и не могат да се затворят на 100 процента. Някакви съвети от опитните и тези който са го правили, като месец, температура и други особености.
    Желателно е да ги изолираш максимално, преди да ги местиш. Ползвай всякакви материали, всичко става за изолация, даже и най-простия парцал, стига да свърши работа за времето на местене, пък и нали след местенето тези материали ще ги махнеш. Всеки един месец от годината става за местене, обаче единственото условие е температурата, по време на местенето, да не падне под 5 градуса по целзий, че кълбата ще им се такова таковата.

  5. #5505
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Първо облитане за годината и при мен, днес беше много хубаво време. Много дълъг период без облитене беше няколко месеца, но днес около 6 часа беше слънчево и тихо. Всичко е на лице включително и запасните майки, и само един се се облетя та го отворих да видя дали е жив. Имаше 5 -6 рамки пчели при разпуснато кълбо и доста подмор може би е загубил майка но за сега няма да го ровя, след месец ще видя какво е положението.

  6. #5506
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2018
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Вчера и при мен имаше облитане, но на пук на прогнозата на Чолака днес е облачно и температурата не минава 8-9градуса. Вероятно почистват защото виждам единични трупове изхвърлени на прелката и малко разпечатки на тези със старите дъна.
    Утре очаквам пак да излязат...дават го пак да е топло. Ако имам възможност ще направя още някой клип.
    По повод на питките Бий фонда които сложих на 17.01.19...видях на тези които са с напълно мрежесто дъно че са ги чоплили(малки бели кристалчета под кошерите).
    Успех на всички.

  7. #5507
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    И аз само се разкарвах да пчелина за нищо, бях решил да изчистя старите рамки със сода каустик понеже даваха много хубаво време днес, но след като ме брули студен вятър 30 мин. прибрах всичко и се отказах.

  8. #5508
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз само се разкарвах да пчелина за нищо, бях решил да изчистя старите рамки със сода каустик понеже даваха много хубаво време днес, но след като ме брули студен вятър 30 мин. прибрах всичко и се отказах.


    50лв надник разделено на 0.55 рамка заслужавили си отровата дето ще гълташ?Тя болеста е в кошера и на полето.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5509
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз само се разкарвах да пчелина за нищо, бях решил да изчистя старите рамки със сода каустик понеже даваха много хубаво време днес, но след като ме брули студен вятър 30 мин. прибрах всичко и се отказах.
    Аз успях да изчистя стотина рамки и да направя една варка-дезинфекция в парната восъкотопилка.И докато почиствах рамките,ми мина през ум да сложа нещо във водата,за да усиля ефекта на парата и да съкратя времето,нооооо,като не съм внимавал по химия се отказах.......

  10. #5510
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Три жертви, след месеци вчера се облетяха. Единият смени майката септември и тя не се оплоди. Вторият стара майка. Третият мишки отворили мишипредпазителя 5 мишки имаше в кошера!

 

 
Страница 551 от 676 ПърваПърва ... 51451501541549550551552553561601651 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •