Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 640 от 676 ПърваПърва ... 140540590630638639640641642650 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,391 до 6,400 от общо 6760
  1. #6391
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров Виж публикацията
    Акацията при нас още не е започнала развитието си.Най-опасни за нея са сланите около началото на май.Тогава цветовете са колкото житно зърно и ако температурата стане -5,-6 градуса,измръзват и всичко приключва.

    Не съм съгласен с това мнение.Още на пъпка може да измръзне.За справка по миналия сезон.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #6392
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Ти на каква надморска височина си, защото си мисля че това се отнася по-скоро за планинските и полупланинските райони и високите котловини (над 500м. н.в.)
    Точно в такъв район съм,от 520 нагоре.Акацията я приемам за почти основна паша,и с годините следя много внимателно ,как априлските слани се отразяват на нея. Чесно казано обаче,не съм сигурен ,ако пъпката не се е отворила дали ще има поражения,може да зависи колко са минусите.Но ако грозчето се е показало 3-4мм и стане минус 1,2градуса ,ще има поражения.Миналата година акацията беше започнала да се развива,когато на два три пъти я удари сланата,но в западните склонове оцеля.

  3. #6393
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За съжаление Друмев е прав. Справката миналата година показва, че акацията измръзна на пъпка, след което не цъфна. Тази година се очертава същата. Сърашни семейства сега, имам семейства на 15 рамки, поради топлия януари и февруари и ако пак настъпи глад ще е тегаво.
    Споко те майките пак спряха...След 3 цикъла ще чуеш"Изчезнаха пчелите от кошера,а Акацията цъфти".
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #6394
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Няма спиране на майките и аз си викам в студеното време ще намлят ама не щат. Рано стартираха и има голяма сила от малда пчела и греят без проблем.

    Може би си прав.Силните може и да не спрат,но искат храна,а тя струва пари...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #6395
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Като имаме смъртност-зле, като имаме слаби семейства-зле, като имаме силни семейства,........... пак зле. Извинявайте, ама това ми звучи, все едно слушам/чета/ , един известен Алеков герой.

  6. #6396
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Да, това ми звучи точно като Алековия герой, който се изказва разбрал не разбрал. Когато са силни семействата и измръзне всичко тези семейства искат много храна и ако имаш много кошери са тонове захар, което е сериозен разход. Не е проблема силния кошер, прблема е гладът.
    Оплакваме нероден Петко. Все още не е измръзнало всичко/акацията/. А, ако имаме много кошери, както бихме се радвали на добри дивиденти от тях, така трябва да сме подготвени и да посрещнем лоши ситуации, евентуално. Всъщност, за 1, или за 1000, разхода е един и същ.

  7. #6397
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Силните семейства ще намерят паша,само времето да позволи летеж.Молете се май да не е дъждовен.

  8. #6398
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ако някой не си намира постовете, да ги потърси в прахосмукачката.

  9. #6399
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Язък, отидоха 15р с пило, добре че не бяха 18.

  10. #6400
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Язък, отидоха 15р с пило, добре че не бяха 18.
    Дай си адреса да ти пратя един буквар, да се научиш поне да четеш. Тууу аман от професори които не знаят дори да четат. Ти между 15 рамки пчели и 15 рамки пило правиш ли разлика??? От къде да правиш, най вероятно си виждал пчели само на картинка. Утре ще направя една 2 снимки по време на ротацията да млъкнеш.

 

 
Страница 640 от 676 ПърваПърва ... 140540590630638639640641642650 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 37 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 37 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •