Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 222 от 677 ПърваПърва ... 122172212220221222223224232272322 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,211 до 2,220 от общо 6763
  1. #2211
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Едно от семействата ми в началото на сезона много слабееше, не го бях ровил да видя на колко рамки пило беше, но си личеше, че се развива бавно. Предположих, че е от майката, понеже беше от 2014 година. Миналия уикенд реших все пак да му направя основен преглед и гледам една от рамките(ДБ) от двете страни плътно почти без пропуск със запечатано пило. Дори и меден венец нямаше. За първи път виждам в моя пчелин изцяло запълнена ДБ рамка с пило. Явно е имало самосмяна.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  2. #2212
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Брях,днес сварих Виктория и Елизабет по бели гащи....Градят,осеменяват,хв ърчат,като за световно,но току започнали да си мислят глупости.А Иванка и Катя и те правят същото,но без глупости...Утре ще трябва да надникна "под полите" и на Изабела,Елинор и Катерина......Като гледам прогнозата,след 5 дена пак го дават лошо.Явно ще се правят отводки,за да се запази работното състояние на сем..
    Тия двете хубостници пак по килоти.Пак градят,осеменяват,работят,

  3. #2213
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Варварско е наистина,но калпава майка колкото и да я чакаш,няма да развие семейството...
    Не е калпава......добра е даже. Ама е от хванат рояк от лани......та не и знам годините и за всеки случай......айде без крилце..... В тоя ред на мисли, ако сега се рои кошер със стара майка, и до есента не си направят самосмяна, догодина дали пак същата майка ще рои......
    П.П. нямам опит с роенето......с моите де. Иначе хващам чуждите.

  4. #2214

  5. #2215
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Браво, Емко!

  6. #2216
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Наредих сандъците за отводките, налепих основите, даже ми остана време и разцепих 2 изпаднали в роево и направих 7 отводки.
    Утре и други ден ще проверя всички за роево. Имам 25 сандъка, ако ги напълня почвам да спирам роеото на място, ама се надявам да не се наложи.
    Сутринта като отидох на пчелина акацията беше бяла, сега като си тръгнах кафява все едно някой я заля с вряла вода.
    Днес има паша на поилките няма пчели.
    ,

  7. #2217
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Пффффф, зор отново всички в роево, значи "гола вода съм". От 22 проверени 16 в роево, а смятах че тази година съм се справил идеално. Почти не храних, по 1 питка и 1 литър сироп на семейство. На един правих ротация, на други не, на 3ти свалях запечатано, на други прясно пило и ефекта един и същ роево. С мрежесто дъно съм отворено входове, празно място да работи майката има във всеки кошер. Кошерите много силни и 2та корпуса усвоени от майката. Много съм разочарован от себе си. Направих още 10 отводки и 4 кошера ги обърнах на 180 градуса. Утре отивам да оправя последната група.

  8. #2218
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пффффф, зор отново всички в роево, значи "гола вода съм". От 22 проверени 16 в роево, а смятах че тази година съм се справил идеално. Почти не храних, по 1 питка и 1 литър сироп на семейство. На един правих ротация, на други не, на 3ти свалях запечатано, на други прясно пило и ефекта един и същ роево. С мрежесто дъно съм отворено входове, празно място да работи майката има във всеки кошер. Кошерите много силни и 2та корпуса усвоени от майката. Много съм разочарован от себе си. Направих още 10 отводки и 4 кошера ги обърнах на 180 градуса. Утре отивам да оправя последната група.
    Ники, проблемът едва ли е в теб. Ако не валеше по време на акацията, нямаше да е толкова зле. Играем на ръба на засадата, за да са готови за акацията и като се нареди 7-8 дена кофти време горим.

  9. #2219
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пффффф, зор отново всички в роево, значи "гола вода съм". От 22 проверени 16 в роево, а смятах че тази година съм се справил идеално. Почти не храних, по 1 питка и 1 литър сироп на семейство. На един правих ротация, на други не, на 3ти свалях запечатано, на други прясно пило и ефекта един и същ роево. С мрежесто дъно съм отворено входове, празно място да работи майката има във всеки кошер. Кошерите много силни и 2та корпуса усвоени от майката. Много съм разочарован от себе си. Направих още 10 отводки и 4 кошера ги обърнах на 180 градуса. Утре отивам да оправя последната група.
    Ник, щом са силни семействата ти, защо си ги оставил на два корпуса?

  10. #2220
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ник ако имаш паша в момента,не ги "разфасовай".Изкарай майките(само един корпус) с по една-две рамки пило(без маточници), допъни само с ВО,сложи ХР и отгоре магазини,като поставиш на същото място. Ако нямаш паша,изкарай майката в отводка,а кошера го остави с един маточник и пак магазини отгоре.

 

 
Страница 222 от 677 ПърваПърва ... 122172212220221222223224232272322 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •